| andra4u a întrebat:

Conteaza pentru voi, intr-o relatie, diferenta de varsta?

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Depinde de cat de mare e diferenta si de persoane. Sunt cazuri in care diferenta de varsta la cupluri nu e un factor determinant in reusita relatiei, si sunt cazuri in care nu merge tocmai din cauza diferentei de varsta.Fiecare cu gusturile lui, in limitele legii bineinteles.

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Da! E aiurea ca atunci cand ai 20 si ceva de ani sa-ti doresti femei de 40-si.La fel de aiurea e sa ai 50 si sa-ti doresti adolescente.Fiecare etapa a vietii cu relatiile ei.

| Азбука a răspuns:

Daca fata este de varsta mamei, conteaza, desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| ciresik80 a răspuns:

Nu,intre mine si iubitul meu sunt 4 ani diferenta, conteaza sa ne intelegem.

| alina58 a răspuns:

Daca e o diferenta mai mare de 7 ani, chiar conteaza. Daca eu am 18 ani si ma combin cu un baiat de 28 de ani, ar fi o problema, pentru ca eu am niste nevoi, nevoi pe care el s-a plictisit sa le ofere. Am gandi total diferit, iar unul din noi ar fi neglijat!

| elenyss a răspuns:

As putea spune ca nu, dar as folosi un cliseu. Conteaza. Cred ca o diferenta de maxim 10 ani este acceptata pentru ca relatia sa functioneze sanatos. Cand depasim prea mult intervin tot felul de alte diferente care vor duce la frustrari acumulate in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza pentru persoanele care au sub 20 de ani, adica o diferenta de 6 ani intre una de 15 si unu de 21 mi se pare o tampenie.
Dar o relatie intre o tipa de 20 si un baiat de 25-26 nu mi se mai pare mare chestie.
E vorba ca persoanele sub 19 ani trebuie sa ramana in zona aia cand isi aleg partenerii.

| madalina0895 a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza.intre mine si prietenul meu este diferenta de 8 ani.
Important e sa va intelegeti atat!