| armand20 a întrebat:

Ce crede'ti conteaza varsta intr'o relatie? De ex sunt mai mare cu 7 ani decat o fata laughing si ne cam placem unul pe altul. Multumesc Anticipat.

37 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer si eu eram inainte impotriva asta dar dupa ceva timp am ajuns sa ma indragostesc de un baiat mai mic ca mine cu 4 ani si sa formam o relatie.Asa ca de ce nu ar merge? daca voi va iubiti si tineti unul la celalat nu trebuie sa va intereseseze ce va spune unul si altul.Totul este sa nu puneti la suflet vorbele rele si sa demonstrati tututor ca intr-adevar va iubitihappy.
Baftahappy

| Azµre a răspuns (pentru mihaelaa18):

Are 20 de ani pentru Dumnezeu... Aia are 13 ani, este un copil!

| Oana92 a răspuns (pentru Azµre):

Eu nu inteleg ce vede la o fata de 13 ani! sau ma rog, cum ``iubeste`` una de 13 ani, care clar nu e complet dezvoltata, cand daca arunci o singura privire pe strada vezi o gramada de fete de 19-20 de ani una mai frumoasa si mai disponibila ca alta!
si mai ceva...despre ce vorbesc ei? ca eu nu reusesc sa gasesc un subiect comun pentru una de 13 si unu de 20.
E drept ca si intre mine si prietenul meu sunt 7 ani diferenta, doar ca eu am 20 si el 27!

| Azµre a răspuns (pentru Oana92):

Da, dar tu la 20 de ani, ești coaptă la minte, te duce capul, ai ce discuta. Îți spun eu când nu poți agâța o tipă de vârsta ta, încerci la alea mai mici... sunt mai proaste și mai naive...

| fabiola a răspuns:

Daca tu ai 20 si ea 13, normal -conteaza! Si nu, numai, dar si simti asta, in mentalitate, in comportament!

| mona a răspuns:

Varsta nu conteaza atunci cand iubesti

| DNSK a răspuns:

E o problema imensa daca u ai 20 si stai cu o fetita de 13! inseamna k ai mari problema si trebuie tratate de un specialist! incearca sa-ti orientezi privirile dupa fete de varsta ta, incearca sa intelegi k la 12-13 ani sunt copii inca!

| Azµre a răspuns (pentru DNSK):

N-ai cu cine, sunt două tabere aici, unii ca noi care susțin că nu este bine și nici sănătos ceea ce face și alții ca, userul de deasupra ta și alții înainte, care susțin că dragostea nu are limite...

| DNSK a răspuns (pentru Azµre):

Dumnezeule Azµre, ii una sa ai 20 si ala 30, nu ca ar fi ok si asa, da bine-i, si una sa ai 20 si aia 13.13 mah.13 nici n-a iesit din generala! ce dracu au astia in cap? ehh..nu-mi fac griji, maine va fi mai rau k azi

| Azµre a răspuns (pentru DNSK):

La 20 de ani mai zici că e coaptă la minte, ar gândi altfel, și nu s-ar mai sesiza diferența mare de vârstă, da la 13 ani, frate, aia e un copil, care nu știe nici câți ani are măsa sau cum o cheamă...

| serendipity8300 a răspuns:

Daca vrem sa fim romantici si visatori spunem varsta nu conteaza dar ca sa fim realisti conteaza uneori daca ea are 15 ani si tu 22 pot spune ca aveti o problema. Serios acum poate ar trebui sa te uiti la fete care au ajuns la liceu.

| Adry05 a răspuns:

Daca exista dragoste adevarata si intelegere, si toate elementele care conteaza intr-o relatie, nu prea are importanta. Asta daca nu luati in seama ironiile celor din jur (daca exista).

| XxBlueRosexX a răspuns:

Dragoste nu are varsat eu am stat cu 2 ani in urma cu un baiat care era mai mic decat mine. Eram in gasca s cum eu ajunsesem noua el m-a placut pe mine eu pe al si pana la urma am ajuns sa ne i ndragostim. Oricum eu aveam 18 el 15. Deci nu conteaza varsta ci dragostea dintre voi, dar daca are cumva mai putin de 14 ani atunci ai putina grija. Baftawinking

| Xtadelo a răspuns:

Nu va trece mult timp pana cand respectiva se va plange pe TPU ca a ramas insarcinata...

| Vix999 a răspuns:

Normal ca are relevanta varsta. Si conteaza foarte mult despre ce varste vorbim. Zic si eu ca cei de dinaintea mea. daca tu ai 20 si ea 13... e pedofilie pe fata.

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Dar dacă el are 19 rolling on the floor și ea 12 rolling on the floor... vaide capul meu, ce întrebare.
Oricum omul are 20 de ani...

armand20 intreaba:
Buna TPU! Mi-am dat seama ca am sentimente pentru o fata, e mai mare ca mine cu 2 ani, o stiu de cand eram copii, am 20 de ani, vorbim zi de zi, ne intelegem foarte bine, ce sa ii zic? sau cum sa imi dau seama daca si ea are sentimente fata de mine? Mie frica sa ii spun ceva, nu vreau sa ma respinga. Ce sa fac? niste sfaturi va rog, multumesc anticipat.

| Vix999 a răspuns (pentru Azµre):

Ma tu ma urmaresti laughing)
Eu nu pricep chestia asta si nu o voi pricepe in veci ...pasiunea asta a barbatilor pentru copile. Indiferent cat de bine o arata ..tot copil e!

Vad oricum ca baiatul asta se indragosteste si ii trece destul de repede deci nu-mi fac griji. Poate pana data viitoare isi gaseste una mai mare cu 7 ani ca el

| DNSK a răspuns (pentru Vix999):

Am un prieten ce era la fel, acum parca o mai avansat de la 13 la 16-17. simplu el 24 si ea 13-14. poate sa faca din ele ce vrea! cu una de 20 si ceva..nu-i mere ii logic, tipa trecuta prin niste experiente si nu-i permite. astea mici in schimb naive fac de toate oricand!

| Vix999 a răspuns (pentru DNSK):

Ce naiba poate sa faca un barbat de 24 cu una de 13-14? Sa o duca la groapa de nisip si sa faca castele? Hai sa fim seriosi... si dupa bazaie ca vai iubita mea nu vrea sa faca sex cu mine. Asta in cel mai bun scenariu pentru fata, ca in cel mai rau face sex cu el, el o lasa si dupa ea intalneste pe altu pe la 16-17-18 ani care vine si bazaie p'aici ca iubita lui nu era virgina cand a luat-o el! Suntem noi femeile proaste uneori dar si voi sunteti nesimtiti si egoisti uneori happy

| DNSK a răspuns (pentru Vix999):

Intr-un fel da ai zis bine, doar k unii ne trag in jos pe toti

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Peste tot pe unde mergi rolling on the floor
Măcar să dea norocul ăsta peste el, să găsească una mai mare...

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Mă omoară comment-urile altor useri, care la rândul lor au 13-14-15 ani rolling on the floor.
pisicutzamik a răspuns:
Buna, daca va iubiti si va respectati nu conteaza nici varsta si nici altceva!

| Vix999 a răspuns (pentru Azµre):

Pai asa e la varsta lor. Au impresia ca tot ce zboara se mananca... fara aluzii la pisicutzamik, unii ar fi trebuit inghititi la concepere! Dar iar devin rautacioasa si nu vreau sa imi stric feng shui-ul si zen-ul laughing))

| DNSK a răspuns (pentru Azµre):

Pisicuta micalaughing) numa numele.da-le pace

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,daca va iubiti si va respectati nu conteaza nici varsta si nici altceva!

| FastAndFurious a răspuns:

Armand20, 20 vine de la 20 de ani? Si aleasa are 13? fii serios baiatu`!

| Azµre a răspuns (pentru FastAndFurious):

Mai bine i-a de la plasament un copil si-l crește rolling on the floor

| emilitalia a răspuns:

Varsta nu a creat niciodata probleme in relatii. Poate ca ai auzit si tu de cazuri cand au fost diferente si de zeci de ani din ambele parti asa ca fii activ. Bafta.

| irrumator30 a răspuns:

Contaza ca amandoi sa fie majori. In rest, nu!

Intre mine si iubita mea sunt 9 ani diferenta, de exemplu.

| Azµre a răspuns (pentru irrumator30):

Da, dar cum spui și tu să fie MAJORI! E altă mâncare de pește, să zicem că la 20 de ani o fata este mai coaptă la minte decât una la 12-13 ani...

| irrumator30 a răspuns (pentru Azµre):

Eu ma refeream sa nu se dea la copile de 12-13 ani, si el sa fie ditamai handramacul de 20, ca-l paste parnaia, inclus in tagma pedofililor.

| Azµre a răspuns (pentru irrumator30):

Da am înțeles asta... și oricum ce om ar face prostia asta, să fim serioși, unul în toate facultățile mintale nu ar face-o...

| armand20 explică (pentru irrumator30):

E fix invers, nu eu ma daulaughing

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Daca ai 20 de ani si fata e cu 7 ani mai mic, treci mai departe si asteapta cel putin 5 ani. Stii vorba aia, 5 minute de fericire 10 ani de puscarie, nu? Nu te risca, daca are 18 sau peste 18, poti sa incerci relatie linistit. Eu cunosc relatii unde 6 ani de fierenta si chiar dupa 1 se inteleg de minune. Dar fata are peste 18 ani, asa ca... conteaza.

| cristina4you a răspuns:

Sunt in aceeasi situtie. Pr meu are 20 iar eu 15, ne intelegem super, dar sunt parintii mei la mijloc care nu le convine k eu la 15 ani sa am prieten. Ea pote sa fie la fel imagineaza-ti cum va reactiona mama ei cand va afla k u ai 20 de ani, prima oara sar gandi la virginitatea ei ( asta insemnand ginecolog), daca ea nu mai e virgina pici u asa ca ai multa rabdare, si lupta pentru ea (in cazul in care o iubesti) ca vezi k lumea e rea si in ziua de azi nu mai gasesti o fata mai de doamne'ajuta. Bafta!

| AmberAlison a răspuns:

Las-o cauta pe cineva de varsta ta

| NuMaiConteaza1 a răspuns:

Da normal ca conteaza, pentru ca lumea intodeauna va vorbi Si cum au zis si ceilanti fata aia la 13 ani nici nu este dezvoltata cum iar sta sa se tina de mana cu unu de 20 laughing) daca u aveai 30 de ani iar ea 23 merge