| Melek8 a întrebat:

Toată luna trecută am întreținut relații intime frecvente cu iubitul meu dar toate protejate. de vreo 4 ori s-a rupt prezervativul. nu știu dacă eram în perioada fertilă pentru ca am un ciclu neregulat. ma dor sânii foarte tare si am acnee. dar ciclul deja mi-a întârziat 2 saptamani. nu-mi doresc un copil. sunt sanse sa raman însărcinată?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se pare ca sunt toate sansele sa fii ramas insarcinata, atata vreme cat prezervativele s-au rupt.

Motiv pentru care prezervativul se rupe, este cand baiatul cumpera numere mari la prezervative pentru putulica lui mica. In timpul actului sexual, prezervativul fiind mare si larg, se rasuceste pe penis si se rupe.
Vezi cat te-a costat prostia baiatului?

| Melek8 explică (pentru Violleta2022):

Nu a fost prostia lui. nu cred ca el ar fi vrut să se întâmple așa. dar asa sunt toti. Să judece. multumesc oricum pentru raspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru Melek8):

Mai fetita, ca s-a rupt odata prezervativul poti spune ca a fost accident, dar de 4 ori, deja este prostie!

Nu cred ca esti in masura sa te superi pe noi, pentru ca ti-am explicat serios din vina cui ai ajuns in situatia asta, dar daca el nu intelege ca ceea ce face este rau pentru tine, atunci, chiar nu il duce capul sau nu-i pasa de tine.

Nu poti purta pantofi cu 2 numere mai mari,, pentru ca la un moment dat, te impedici si cazi!
La fel si la prezervative, nu poti folosii prezervative pentru penisuri mari la cuculete mici, ca se infasoara pe ele in timpul miscarilor de du-te vino (din timpul sexului) si se pot rupe!

PS. Daca nu ai inteles, mai intreaba-ma odata si-ti mai explic odata! Este vina baiatului in totalitate, care din rusine, jena sau pur si simplu aroganta (ca sa nu spun prostie) a cumparat prezervative mari, probabil ca sa arate vanzatoarei cat de "dotat" este el, negandindu-se ca ceea ce cumpara te va afecta afecta direct pe tine.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

De unde știi că ți-a întârziat ciclul dacă spui că e neregulat?
Fă un test de sarcină mai întâi.
Semnele de care spui tu pot fi semnele menstruației.

| Melek8 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Deja a trecut prea mult.

| Andersann a răspuns:

Prezervativul s-a rupt in timpul actului, sau v-ati dat seama ca e rupt dupa ejaculare?

| Melek8 explică (pentru Andersann):

După ce am terminat

| Melek8 explică (pentru Andersann):

După ce a terminat am vazut.

| HoriaHH a răspuns:

Sanse sunt dar sa iasa si copil cu acnee...nu prea vrei.

| Melek8 explică (pentru HoriaHH):

Amuzant tu asa. Acneea este unul din semnele ca s-ar putea sa vina menstruatia