| TeeaBaang a întrebat:

Intrebare pentru baieti... Ce aspecte trebuie sa aiba fata ideala pentru voi? Fuundaa...:X

Răspuns Câştigător
| Paul_5456 a răspuns:

Tipica fata care printre atatea rasete, aglomeratie, si fuste la moda, este ea, cu capul in jos, mergand cu o singura destinatie, fara ocolisuri, opriri, sau priviri puse degeaba, aceea fata, fara machiaj, care nu incearca sa para naturala, pentru ca e deja naturala prin a nu incerca sa faca nimic, care se multumeste cu ce are, care e dispusa sa iubeasca, si cand zic sa iubeasca, trebuie sa aiba si cap pentru a faceao (sa iti zica te iubesc numai atunci cand simte, nu dupa 2 zile sau ca "buna ziua!")...
Sa fie directa, dar nu prea indrazneata, sa fie sincera, dar nu nesimtita, sa fie ea insusi mereu... Mai pe scurt... sa aiba propria ei personalitate.
Si poate ca unii acum, dupa ce vor vedea cate lucruri am scris, vor zice, "ba, asta e fata perfecta, si nu exista", dar este si in functie ca tu sa iti dai seama ce ai langa tine, si ca mai sunt aceste tipuri de fete...(si raspunsul meu, nu are nicio legatura cu cel al lui alex, insa imi place raspunsul lui Nicolas)

3 răspunsuri:
| MarianSteaua a răspuns:

Dragutza la fatawinking Sani cat mai mari laughing si fundddddddd misto happy

| alex_9656 a răspuns:

Frumoasa in primul rand, inteligenta comica.

| Nicolas_8414 a răspuns:

"Orice barbat cauta femeia ideala, este "ca un dat", un target pe care îl primesti imediat ce iti mijeste mustata. Si partea amuzanta este faptul ca este suficient un singur "calificativ": sa fie buna. Atat. Asta pentru ca la inceput primeaza instinctele fizice peste orice altceva: raţiune, sentimente. Pe masura ce timpul trece, unii incep sa caute si alte calitati, dar pentru mult timp "a fi buna" primeaza. Eu cred ca femeia ideala depinde cel mai mult "de vârsta psihologica" a barbatului. Zic asta pentru ca la 17 ani, mi-o imaginam intr-un fel si o aveam intruchipata in fata mea. La 25 de ani revazand-o, mi-am dat seama ca m-am schimbat.
Ce trebuie sa aiba astazi femeia ideala? Cel mai important este „sa fie ea", sa se simtă bine in pielea ei, in viata ei. Atat cat se poate, cu totii stim ca viata nu e ideala, dar pentru a construi o relaţie de durata e nevoie de oameni bine aşezaţi pe picioarele lor. Asta apreciez cel mai mult si cred eu ca va cantări cel mai mult in timp. Restul trasaturilor sunt clasice ca sa zic asa: sa aibă o inaltime apropiata de a partenerului, ganduri comune, si tot asa ar fi prea multe...