| emyemanuel a întrebat:

intrebare pentru fete. imi place de o fata si nu stiu cum sa-i zic... sfaturi va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| andreiutzaana a răspuns:

Daca e cu tine la aceiasi scoala cand iesi in pauza du-te la ea. Cand stati pe banca incearca sa o inbratisezi "din greseala" cu pretextul ca poate ai este frig. Cand trece pe langa tine uite-te la ea insistent si intoarce capul dupa ea iar cand te observa zambeste putin si intoarce capul repede. Acordai multa atentie si mult respect, spune-i cuvinte frumoase si fai complmente "din greseala". Sper ca te-am ajutat si vei vedea ca daca urmezi pasi de mai sus o se gandeasca mai mult la tine. Astept sa imi spui ce ai facut

4 răspunsuri:
| Raiiiisa a răspuns:

Nu stii cum sa-i spui? Pai sincer mie mi-ar placea ca baiatul sa-mi spuna direct, pentru ca asa imi voi da seama ca este hotarat. Daca se va fastaci si nu va stii ce sa-mi spuna, chiar daca imi place de el imi voi pierde ineteresul. Nu o sa faci niciodata o crima spunandu-i unei fete ca o placi, depinde cand si cu cata hotarare o faci.:*

| ionutzwk a răspuns:

Poi ia-o mai pe ocolite si apoi du'o putin cu zaharelul si spune-i "stii mie imi cam place de tine"!

| adryanaaa98 a răspuns:

Incearca sa o iei separat. si sa-i spui tot ce simiti pentru ea...

| Aliiinnnaaaa a răspuns:

Uite o alta idee.Ii poti spune asta direct..sau sa nu ii spui, ci sa ii arati.Arata'i ca o placi. Vorbeste mult cu ea, fa-i complimente, cheam'o afara, plateste-i sucul daca mergeti la un suc si sunt sigura ca o sa se prindahappy si daca reactioneaza la fel inseamna ca simte la fel. Acum vezi tu.