| decanuandrei a întrebat:

Cine raspunde are funda![Salut am o problema am 15 ani si plac o fata.
Ea vorbeste frumos cu mine si i-am zis sa iesim pe afara.
Ea a acceptat.
Nu stiu ce sa fac cum sa-i spun ca-mi place de ea sau sa aflu daca si ea ma place niste sfaturi de la fete vreau daca se poate.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu mai promiti funda, parca ai da spaga si-mi vine sa nu-ti raspund.
Bun.
Acum, iti place o fata si ma bucur.Esti si tu,la inceput de drum,ai emotii si timiditati,e normal.
E bine ca fata iti vorbeste frumos si,e si mai bine ca a acceptat sa iesiti afara impreuna.
Sunt semne sigure ca te simpatizeaza si te place.
Ai mai multe variante.
Nu e neaparat necesar sa-i spui "te plac",lasa lucrurile sa se desfasoare si spune-i cu ochii,cu mainile,cu zambetul ca o placi.
Daca simti nevoia sa vorbesti,spune-i cald si cu propriile cuvinte ca o vezi ca pe cea mai perfecta fiinta de pe pamant.
Sau,foloseste psihologia inversa(degeaba te plac eu, nu te uiti tu la mine), daca te place va protesta imediat!
Un ultim sfat.Cand nu stii ce sa faci,fa ce face si ea,observ-o atent, limbajul trupului e usor de descifrat.
Si, bafta!

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Deja a acceptat sa iasa pe afara.Ii poti face un simplu compliment cand o vezi"wow, ce frumoasa esti astazi" si sa vezi cum reactioneaza, daca se rusineaza, daca iti spune acelasi lucru.happy

| doc69 a răspuns:

Simplul fapt ca a acceptat arata ca vaplaceti reciproc... daca nu spui ca esti timid poti sa o faci prin gesturi prin metafore. spune-i o poveste in care voi doi sunteti eroii principali si finalul-si la sfarsit s-au sarutat si au stat impreuna fericiti.

| Mariana27 a răspuns:

Rabdarea este cheia big grin.
Nu forta ceva ce este inca neclar. Incearca sa o supui anumitor teste. si ii spune direct ceea ce simti. S-ar putea ca ea sa nu simta acelasi lucru si.sa suferi.
Asteapta putin sa vezi cum decurge situatia. si cand gasesti raspunsul, actioneaza!
FOARTE IMPORTANT: Nu te da prietenul ei cel mai bun, pentru ca daca isi creaza imaginea asta despre tine s-ar putea sa nu te mai poate vedea ca viitor iubit.
Bafta!

| gya_7749 a răspuns:

De ce sa nuì spui adica poate si ea te place.Ce ai de pierdut?

| decanuandrei explică:

Mersii mult mai astept raspunsuri.