| alexandra8647 a întrebat:

intrebare pentru fete, Voi la ce varsta v-ati inceput viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Oh, nu contează? Şi dacă, să presupunem că ai o relaţie de mai bine de doi ani cu unu care te iubeşte şi pe care îl iubeşti sincer. Hotărâţi să vă începeţi viaţa sexuală cam... devreme şi iei vreo boală sau faci cancer de col uterin cu toate că tu credeai că el e *the one*? Frate, sunt riscuri cu oricine ai face-o...

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

E o întrebare intimă şi nu cred că te priveşte. E problema fiecăreia la cât o face. Dar clar cele ce o fac sub 16 ani sunt nişte inconştiente.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

15ani si 4 luni. Nu conteaza varsta eu zic ca cel mai mult conteaza persoana cu care iti începi viata sexuala.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru Rockart):

Ma refeream la faptul ca persoana cu care iti începi viata sexuală sa fie o persoana pe care o iubesti care sa stie despre sex riscuri si toate astea. Nu iti alegi pe unu de pe strada si gata. Pentru o fata e foarte important cine e primul si cum a fost experienta. Bărbatul care te dezvirgineaza chiar daca nu vei fi cu el toata viata il vei avea cat de putin in suflet si mai ales daca l-ai iubit si daca te-a facut fericită.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru Rockart):

Nu poti programa cand seva întâmpla. La varsta la care iti începi viata sexuala trebuie sa fii conştient de riscuri si urmari...

| Rockart a răspuns (pentru TraficantăDeDulciuri):

Oh, nu contează? Şi dacă, să presupunem că ai o relaţie de mai bine de doi ani cu unu care te iubeşte şi pe care îl iubeşti sincer. Hotărâţi să vă începeţi viaţa sexuală cam... devreme şi iei vreo boală sau faci cancer de col uterin cu toate că tu credeai că el e *the one*? Frate, sunt riscuri cu oricine ai face-o...

| gogonica a răspuns:

Depinde de fata eu de ex la 14 jum whistlingbatting eyelashes :* sunt altele care au si 20 d ani si si inca sunt virgine...depinde!

| Antonima19 a răspuns:

17 jum

| pitic21 a răspuns:

Cum adică măi nu contează vârsta? Păi atunci hai să ne începem toate viaţa sexuală de pe la vreo 12 ani aşa... că nu e importantă vârsta ci cu cine îţi faci de cap. Serios? Şi pe urmă urlă părinţii la ştirile de la ora 5 că a lor fetiţă cuminte a fost "violată" de un nenorocit şi a mai rămas şi însărcinată. Offf... în câţiva ani cred că fetele îşi vor începe viaţa sexuală de pe la vreo 4-5 ani.

| ciocolata a răspuns:

Acum depinde si de fata sunt care la 13, 14, 15 altele la 18...