| Emmy125 a întrebat:

Intrebarea mea in mare ar fi cum pot sa ma "razbun" pe iubit? Deci.e un pic cam lunga povestea.De fapt si eu si o prietena vrem sa ne razbunam pe iubitii nostri care sunt si ei prieteni. In situatia mea el m-a mintit cu niste chestii.Ideea era ca a stat aproximativ 5 ore cu o vecina in apartamentul lui. El mi-a spus ca a facut pasca(asta a fost atunci inainte de pasti) dar doar pentru ca l-a dat de gol prietenul lui, altfel el nu-mi zicea nimic...asa ca nu stiu daca are ceva de ascuns si de asta nu mi-a zis nimic sau nu. Oricum chestia e ca m-a mintit.
In celalalt caz vinovata e tot vecina respectiva. Iubitul meu si al prietenei mele stau singuri in acelasi apartament.La ea e mai complicat si mai grav intr-un fel nu are rost sa mai dau detalii.
In orice caz vroiam sa va cer idei de a le da o lectie la amandoi. poate si la vecinahee hee. Daca aveti vreo idee.

Răspuns Câştigător
| YumikoItsMyName a răspuns:

Razbunarea e arma prostului... eu nu-i vad rostul, si oricum ar fi mai bine sa-i spui in fata ce te deranjeaza dar sa fiti toti 5 (si vecina) ca sa vedeti orice versiune

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Chiar daca e razbunarea arma prostului, pana la urma cine nu s-a razbunat macar o data pe cineva? Sa fim realisti!
Nu ai si tu sau ea un vecin care sa vina sa stea cu voi? Sau sa va duceti la el? Sau de ce nu iesiti afara si sa petreceti o perioada de timp cu altcineva. Sa faceti la fel cum v-au facut si ei...cu alte cuvinte sa le platiti cu aceeasi moneda.
P.s puteti sa iesiti cu un coleg sau... oricine (baiat)hee hee

| MeMeMe97 a răspuns:

Dupa cum spune si YumikoItsMyName razbunarea e arma prostului! nu ar trebui sa te razbuni pe el/ei ci sa ii spui verde-n fata ce te/va deranjeaza! Sunt baieti pana la urma! Daca vrei sa te razbuni fa-o mai degrama pe "vecina" nu pe cei 2!

| PhantomaEsteFericita a răspuns:

Razbunarea e arma prostului.
Cu ce va ajuta daca va razbunati? Va da vreo satisfactie? Castigati ceva?
O sa aveti o satisfactie.
Hoohh!
Doamne, cum ajung fetele din ziua de azi! Omg, si eu sunt fata si am fost mintita MULT MAI RAU de fostul meu iubit dar nu sa ma razbun pe elrolling on the floor.
Parca am fii in desene animate cu benzi desenaterolling on the floor. Ma razbun pe X ca a facut ABCrolling on the floor.
Serios acumstraight face.
Cu ce te va ajuta razbunarea?!?!?

P.S.: Cati ani ai? Ca numai o fetita de 11, 12, 13 max. 14 ani (dupa parerea mea) si-ar dori o razbunare asa de ''apetisanta''.straight face

| Emmy125 explică (pentru PhantomaEsteFericita):

Am zis mai jos ca vreau sa-i dau o lectie..nu neaparat sa ma razbun.Chestia e ca nu mi-a facut doar asta, au fost mai multe lucruri care m-au deranjat si s-au adunat.Si degeaba vorbesc cu el sa-i spun ce ma deranjeaza pentru ca in momentul ala imi zice ca ii pare rau si ca nu o sa mai face si peste vreo doua zile face din nou acel lucru si m-am cam plictisit de asta.In afara de asta nu vreau o razbunare cine stie ce.Adica nu vreau sa ies cu alti baieti si chestii de genu pentru ca stiu ca mai rau as face si nu vreau sa ma despart de el.
O alta chestie ar fi ca mai rau e de prietena mea, pentru ca ea momentan e despartita de iubitul ei si a incercat deja faza cu indiferenta si functioneaza dar eu am primit "ordin" de la iubitul meu sa ii impac(si nu cred ca ma descurc prea bine dandu-i sfaturi cum sa se razbune laughing ).
Ps: Am 18 ani.

| PhantomaEsteFericita a răspuns (pentru Emmy125):

Hmmm.
Atunci imi cer scuzehappy.
Pai...Hmm
Ar trebui pur si simplu sa fii indiferenta si sa nu il bagi in seama. Fii indiferenta si incearca sa faci ce iti face el... Asa probabil te va intelege... Daca vrei da-mi mesaj privat cu id tau si vorbimhappy
Si inca o data sorrylaughing.

| Emmy125 explică (pentru PhantomaEsteFericita):

Am incercat sa-ti dau mesaj dar nu merge ca sunt membru junior si nha...big grin

| fallout a răspuns:

Cea mai urata razbunare. e sa fi indiferenta... daca tine cat de cat la tine si ii aplici tratamentul asta... cred ca ii ajunge.