| Noname1465 a întrebat:

Buna tpu.Sunt foarte derutata nu mai stiu ce sa cred.E o poveste complicata si am sa incerc sa o scurtez.Eu m-am despartit de fostul prieten de 2 luni(am stat 2 ani jumate imp).Ne certam destul de des dar mereu ajungem de unde am plecat.Eu cu el acum suntem la stadiul de amicitie(dupa care de fiecare data ne impacam).El ii trimite mesaje celei mai bune prietene(nimic ca ar vrea sa stea cu ea sau din astea, mesajele alea de fapt sunt pentru al chema prietena mea la mine).De vreo o saptamana vine in fiecare zi dar inca nu a dat semne ca ar mai dori sa stea cu mine.Nu stiu daca ii bine ce fac (ca o pun pe prietena mea sa-l cheme la mine). Sunt complet confuza ce sa fac.Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lasa-l o vreme,. poate o sa iiti ofere mai multa atentie,sau daca nu. incearca sa-l faci ca nu te intereseaza de el,, poate o sa aiba vreodata sau cat de curand."intamplari" care sa-l faca sa creada ca nici una nu-i mai buna ca "a lui"", adica tu.

Prin "intamplari" ma refer la alte relatii, de scurta durata, si sa gaseasca el vreuna care sa-l vrajeasca,,,.sa-si bata joc de el..si dupa s arealizeze el ce a pierdut la tine..asa poate simtes si el putina indiferenta.happy

7 răspunsuri:
| motherfucker a răspuns:

Trec si eu prin ce treci tu. M-am despartit de prietena mea, dupa o relatie de 3 ani si ceva, si acum suntem prieteni. Dupa parerea mea, mai bine castigi un prieten. Ia si te gandeste si tu la el ca la un amic, nu ca la un fost iubit si o sa fie foarte simplu. Oricine are nevoie de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu-ti mai ofera atentie, lasa-l.
STiu, e pacat ..ati fost ceva vreme impreuna. Poate gasiti vreo cale de
impacare.
Si ai mare grija.TOti s edau cei mai buni prieteni, si "te ajuta" in tot, dar nu-i asa.ei vor sa te traga in jos, deci ai grija daca nu cumva vrei ca prietena ta sa ti-l "fure".happysucces.

| Noname1465 explică (pentru anonim_4396):

Prietena mea nu ar sta cu el, sunt sigura de acest lucru.Are ea destui care o curteaza mult mai frumosi.Imi ofera atentie cat de cat dar nu e ceea ce vreau.Nu stiu daca sa renunt sau sa continuui

| Noname1465 explică (pentru anonim_4396):

Si acum seara cred ca s-a intalnit cu cineva dar nu sunt sigura. Daca are pe alta de ce mai vine la mine raised eyebrows? Eu nu pot sa suport ideea cu amicii(adica ramanem prieteni dar nu prea buni ca nu pot sa fac asta)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Noname1465):

Nu ma refer ca are pe alta...ci u sa l tratezi cu induiferenta iar el sa.si gaseasca pe una, ..si dupa eaa sa-l raneasca.iar el o sa descopere ce a pierdut(pe tine, oe cea care tinea la el si facea tot posibilul sa se intalneasca cu el.)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Noname1465):

Mai lasa-l o vreme,. poate o sa iiti ofere mai multa atentie,sau daca nu. incearca sa-l faci ca nu te intereseaza de el,, poate o sa aiba vreodata sau cat de curand."intamplari" care sa-l faca sa creada ca nici una nu-i mai buna ca "a lui"", adica tu.

Prin "intamplari" ma refer la alte relatii, de scurta durata, si sa gaseasca el vreuna care sa-l vrajeasca,,,.sa-si bata joc de el..si dupa s arealizeze el ce a pierdut la tine..asa poate simtes si el putina indiferenta.happy

| LikeACandyxD a răspuns:

Daca v-ati certat de atatea ori, e normal sa se fi saturat. Adica normal e normal intr-un cuplu sa mai fie si certuri. Dar nu mereu happy Si nu din orice prostie. Eu zic sa il lasi 1 luna sa vezi ce se intampla daca nu revinbe atunci e clar. trebuie sa va despartiti sau sa vorbiti unul cu altul deschis. Bafta happy

| maia80 a răspuns:

Nu crezi ca joaca aceasta dea soarecele cu pisica a inceput sati placa? Hotarastete ce vrei doar sufletul tau stie dar tine seama si de ce vrea el daca nu te mai place castigativa libertatea viata e de multe ori prea scurta pentru a o irosi cu prostioare