| Ioana0002 a întrebat:

Iubitul meu astăzi s-a intors din Belgia și a venit in mașina transportată de un om cu 2 persoane din orasul meu și alte 3 din alt oraș și maine vrea sa ne vedem și îmi e tare frica ca poate are Corona, l-a controlat la vama nu avea nimic, nimeni din mașina lui, voi ce ziceți sa ma întâlnesc maine cu el? Imi e tare dor de el, el zice ca nu are nimic, ajutați-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| 09Ioana09 a răspuns:

Daca cei de la vamă au zis ca nu are nimic, atunci e ok

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

La vama nu i-au facut nici un test, ar trebui sa se auto izoleze timp de 2 saptamani. Iti sugerez sa stai departe de el pentru urmatoarele 2 saptamani ca sa te asiguri ca e ok pentru ca e posibil sa aiba virusul doar sa nu aiba simptome inca.

| Asuganni a răspuns (pentru RoCkKiD):

Adevarat chiar asa, trebuie să stea în carantină acasă la el 14 zile.

| mihai69 a răspuns:

Cei de la vamă nu sunt medici, ci polițiști. Nu a fost testat dacă e purtător de virus, deci mai bine ai 2 săptămâni răbdare.
Dacă nu moare între timp, sigur vă veți vedea pe urmă și recuperați.

| Freya1 a răspuns:

Spune-i sa se prezinte la medic imediat ce ajunge sa ii faca un control iar daca nu are nimic il va lasa acasa.Cred ca trebuie sa ai mare grija pentru ca el iti poate transmite tie si tu la alti si asa o sa faceti un lanț vicios.

| Ioana0002 explică (pentru Freya1):

L a lăsat sa între in tara, e acasă și aia de la vama i au zis ca n are nimic dar eu nu stiu ce sa zic...