| sweetgirl22 a întrebat:

Iubitul meu e foarte dificil, e genul de persoane care face ce vrea, nu tine cont de sfaturile nimanui, nici macar de sfaturile parintilor, e obisnuit sa se descurce singur, si asta nu e un lucru rau, tinand cont ca are 23 ani, si nu asta ma deranjeaza, ma deranjeaza de fapt caracterul lui de piatra, sa zic asa.Suntem de 1 an impreuna, dar ne cunoastem de cand eram copii, stiu ca ma iubeste in felul lui, imi arata, dar nu spune, invocand motivul"iubirea nu se spune, ci se simte.", uneori e rece, alteori e cald, isi face griji pentru mine cand sunt rausad dar are momente cand ma respinge, si dupa ma cauta el.Ma inselat de multe ori, l-am iertat, pentru ca il iubesc, insa el nu se gandeste cat de mult ma doare...imi spune"de ce te complici, daca stii ca stau cu ea o noapte, si tot la tine m-am intors intotdeaunasad"? E prea rebel, prea "nebun", incapatanat, suntem foarte diferiti, dar nu putem sta despratiti mai mult de 1 saptamana, si toata lumea ne zice"Voua nu va e dat sa va despartiticrying" insa pentru mine devine din ce in ce mai greu sa-l inteleg, as vrea din suflet sa-l schimb, sa ma asculte cand vorbesc cu el, sa tine cont de sfatul meu, sa inteleaga ca-i vreau bine...am incercat sa vorbesc cu el, ma asculta, dar imi zice mereu"nu a reusit nimeni sa ma schimbe, nici tu, eu asa am fost mereu". eu cred ca as putea, dar nu stiu ce metoda sa folosesc, sa dea roade:X Ma puteti ajuta cu niste sfaturi utilelove struck? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca asa a fost invatat sa fie iertat la orice escapada amoroasa fii sigura ca nu se mai schimba.A prins slabiciunea ta ca il ierti de fiecare data si in cele mai multe cazuri barbatii asta isi doresc, o femeie care sa ii iubeasca si sa ii ierte cand merg la altele.Mult timp nu vei mai putea sa rezisti asa, sa fii si pe locul 2 din cand in cand, ai si tu orgoliul tau si oricat de tare ai fi nu iti pica bine cand il stii cu altele; poate si de aici comportamentul lui mai distant.Parerea mea e ca nu te iubeste cu adevarat.Inteleg sa ai o escapada, hai doua, dar la el din ce spui tinde a fi obisnuinta.Depinde de tine acum, pana cand rezisti in aceste conditii.Cand nu o sa ma poti, cu siguranta vei pune punct relatiei.Numai bine iti doresc!

9 răspunsuri:
| Ingrid27 a răspuns:

Pai spune-i in fata ce simti pune-i toate conditiile si daca nu le accepta despartete de el si ia-ti altu

| mgtow a răspuns:

Sperie-l putin ca il lasi si asa il vezi ca se va schimba, daca metoda buna nu merge ii bagi frica in el ca sa iasa om.

| Mann02 a răspuns:

Nu poti schimba caracterul unui om cu una cu doua...

| ShowTim3 a răspuns:

laughingImi place aia cu inselatul si are dreptate...

| sweetgirl22 explică (pentru ShowTim3):

Are dreptate? Nu cred, si sunt sigura ca ai dai dreptate pentru ca si tu esti la fel...

| ShowTim3 a răspuns (pentru sweetgirl22):

Ideia e ca toti suntem porci si boi in felul nostru, da de obicei cand avem o fata si ne intoarcem dupa ea tinem la ea... si in capul nostru sec avem impresia ca nu am facut nimic rau, am stat o noapte cu alta fata ce e rau? ei bine voi vedeti asta ca si cum ar fi ceva rau si e, dar big grin avem scuza ca suntem porci

| sweetgirl22 explică (pentru ShowTim3):

laughing porci...dar daca si noi,fetele,am face la fel? O noapte cu alt baiat,ce e rau in asta? Atunci tregedie, nici o sansa de impacare, va simtiti raniti...

| ShowTim3 a răspuns (pentru sweetgirl22):

laughing Normal ca ne simtim raniti pentru ca, atunci cand o fata e cu mai multi baieti se numeste. curwa, un baiat cu mai multe fete... e crwrvar, cea ce daca stai sa te gandesti nu e un lucru asa de rau laughing

| sweetgirl22 explică (pentru ShowTim3):

laughing daca continui discutia asta cu tine...cred ca o sa ajungem sa ne certamlaughing. nici nu ma asteptam sa-mi dea dreptate un baiat.Tot ce stiu este "Un baiat care iubeste cu adevarat pe cineva,nu o inseala,nici macar pentru o noapte"!
Cateodata imi mai spunea fosta mare a mea iubire ca nu a vrut decat sa ma compare un piclaughingacum mi se pare amuzant,insa, in momentele alea, i-as fi aruncat cu ceva in cap!