| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Buna. Sunt îndrăgostită de 5 luni nebunește de un băiat, mentionez ca nu ne-am vazut niciodata doar noi. Am iesit de n ori doar cu prietenii, niciodata noi 2, mereu a evitat asta deși spunea ca e îndrăgostit de mine, când suntem pe afara nu vorbeste absolut deloc cu mine, dar nici eu, la mine emoțiile sunt prea puternice, mereu îl vad cu n fete, ca se plimba si iese cu ele. Prin mesaje imi spune ca ma adoră, alteori ca mai simte ceva pentru mine, ca sunt o fata buna si ca nu ar putea sa isi bată joc de mine, ca in fața mea se panicheaza, nu poate fi el. Am incercat de n ori, odata imi vorbeste frumos, alteori imi da seen si nu mai are nici o treaba, imi scrie la 3 4 zile, face pe gelosul, a zis ca nu-si poate bate joc de mine si ca o sa-mi dau seama de mai multe cand va fi timpul, nu stiu la ce s-a referit. Intr-o seara mi-a vorbit extrem de frumos, a zis ca-mi scrie a doua zi. După am iesit in oras si s-a plimbat dupa mine prin tot orasul, dar nu mi-a facut semn sa opresc sau ceva, eu de emotii m-am urcat pe borduri, de la sens etc, mi-a scris "vai de tine" nu stiu la ce s-a referit, la faptul că m-am urcat pe bordura sau ca n-am oprit..habar n-am, l-am întrebat de ce a lăsat seen. A pus dupa la poveste ca tot ce iubeste e familia si i-a răspuns vara mea ca si pe mine, la care a pus semne de vomitat, ca niciodata nu ar iubi o fata ca mine, vara mea i-a zis ca a glumit si a zis ca nu se fac glume de astea mai ales cand vine vorba de mine. M-a durut enorm de mult sa stiu ca acum 2 zile imi spunea ca ma adoră și apoi era total opus. Nu stiu ce simte, daca simte ceva, însă eu simt. Nu stiu daca e iubire, nu stiu daca poti simti iubire pentru un om care nu te-a atins, nu prea ati vorbit fata in fata, doar prin mesaje. Nu vreau sa fac din asta o obsesie. Imi e teama sa ma duc sa vorbesc odata cu el cand e singur pentru ca poate spune ca a facut la mișto, ca a vorbit de plictiseala cu mine. Imi e teama ca ma va respinge, adică dacă mă place sau simte ceva de ce nu face ceva in privinta asta..de ce nu-mi zice odata sa iesim noi 2 sa vorbim. De ce mereu trebuie sa fie n persoane, de ce cand suntem pe afara si bate cineva apropo de noi doi se strâmbă și face ca si cum nu i-ar conveni? De ce cu toate prietenele mele glumește, vorbeste, doar cu mine nu. De ce? Caut niste răspunsuri pe care doar el mi le poate da, însă as vrea sa vad daca mă mai cauta si sa-mi fac curaj sa merg la el cand e singur sa-l intreb ce vrea de fapt de la mine. Deși nu stiu cat de corect ar fi...

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cel mai bine cand mai iesiti cu gasca ia-l deoparte si intreaba-l.

| Violleta2022 a răspuns:

Corect se spune: sunt indragostita "nebuneste" - nu "innebuneste" in contextul in care l-ai scris.
"A innebunii" >> inseamna a dispera pe cineva, a-i face zile fripte.

| Violleta2022 a răspuns:

Solutia este simpla:
Ii vorbesti sau ii scrii un mesaj prin care ii ceri: sa te vezi doar cu el, altfel consideri ca nu mai este prietenul tau, ca nu te place si nu merita sa fiti prieteni daca nu accepta.
De altfel tot comportamnetul lui pare la polul opus, fata de ce afirma!