| Melonnn a întrebat:

Buna!
Iubitul meu nu vrea sa.foloseasca prezervativ.
M-am saturat, in timp ce o facem il.cicalesc si tot nu il conving.

Cum l-as putea convinge?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Iubitul tau este iresponsabil.Nu mai face sex cu el pana nu isi pune prezervativ. Daca nu o vei face, inseamna ca si tu esti iresponsabila.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu. Nu folosesti prezervativi nu mai pupi sex.

| RAY a răspuns:

Sunt atatea metode sa fim seriosi, nu-i face nimic e normal asa sa faceti sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Revin si te intreb daca ai auzit si de sexul responsabil? Iti aduc la cunostinta ca pe vremea bunicilor acestia nu foloseau decat metodele de cand lumea si numarul copiilor era constant de 2-3 copii de familie. Crezi ca dupa ce aveau copii doriti nu mai faceau sex toata viata pentru a nu mai avea si alte progenituri? Poate imi raspunzi sunt curios ce raspuns ai da.

| Quassaar a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bunicul meu a avut 16 copii din care 8 inca mai trăiesc. Las-o moale cu sexul responsabil. Daca nu-ți dorești un copil trebuie folosita o metoda contraceptiva. Mai ales când este vorba de un cuplu foarte tânăr care probabil ca nu are planuri de căsătorie.

| Melonnn explică (pentru corbulalbrosu):

Eu nu cred ca a atat de usor sa ramâi însarcinata.
Depinde de perioada fertila!
Daca nu isi da drumul in tine si nici nu esti în perioada fertila e greu. Un copil de concepe cu sperma, nu cu secretii.

Iar referitor la bunici, bietele de ele...se distrau o noapte dar peste 21 de zile beau vin cu sare sau cine stie ce licoare!

| Fatamuntilor a răspuns:

1.Ii zice ceva de genul.,, Iubitule, eu as face dragoste fara prezervativ dar nu cred ca vrei sa fii tatic asa tanar.Stii tu copii plang in special noaptea... avort nu fac sa fie clar!
2. Santajul, ma iubesti, iubi? atunci pane chestia asta (prezervativ) eventual il cumperi tu.
3.Solutia finala; ii dai papuci; adio si nu am cuvinte pui capat relatiei!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Spune-i ca fara caciulita nu primeste gogosica.

| Lawliet14 a răspuns:

Tu cu siguranta nu esti o egoista dar nu poti sa fi nici la extrema cealalta. Spune nu, pur si simplu! E un motiv de despartire daca nu te respecta.

| Quassaar a răspuns:

Daca cedezi in fata lui, normal ca prefera sa il cicălești decât sa-si aplice prezervativ. Poate vei reuși să-l convingi atunci când il vei anunța ca va fi tătic. Eu zic ca trebuie sa te gândești in primul rand la tine. Daca nu va doriți o sarcina nu-ți mai încerca norocul. Informeaza-l ca vei fii pregătită de sex atunci când si el îți va respecta dorinta. Nu face nici un compromis legat de acest lucru. Iubirea constă si in a-ți demonstra respectul fata de partenerul tau. Nu este mare placere sa faci sex cu prezervativ dar te scutește de foarte multe bătăi de cap. Acum depinde de fiecare ce-și dorește.

| Skilline2012 a răspuns:

N-o mai face si gata daca nu foloseste prezervativ. Nu cred ca o sa-i placa atunci cand va auzi ca e tatic.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Simplu. Mersi si-i spui asa : " x! Daca nu folosesti prezervatic, nu mai facem dragoste! "
Si daca nu vrea nici atunci nu faci. Data viitoare sunt sigura ca o sa fie de acord happy

| NumaiIdioti a răspuns:

Nu o mai face.Dar probabil ti-e frica ca te va lasa. Ce-ti mai place si tie batzul gol

| djlukass a răspuns:

O sa il convingi cand o sa il anunti ca va fi tatic. Atunci isi va da seama cat de prost a fost. Se pare ca el vrea sa devina tatic mai devreme decat se crede.

| annonim677 a răspuns:

Bagai un morcov in cur si numara pana la 3 or sa il convingi...happy