| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu pleacă din oraş timp de o lună, ce sfaturi îmi dați pentru a rezista relația fără probleme? sad

6 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Ti-e frica de-o luna? O sa vorbiti zilnic, va fi ca si cum ar fi langa tine! Dar unde naiba merge el o luna...cum te-a mintit?

| RAY a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu vad de ce nu ar rezista relatia voastra, uni au fost in razboi si femeile lor le-au asteptat, ai ratiunea sa nu isi urmezi animalul din tine, vorbeste cu el mai des, scrie intr-un jurnal ce simti pentru el, de ce sal astepti o luna?

| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de curatenie generala serioasa in casa, cu spalat perdele, pereti, covoare, fiecare seratr si dulap scoase si improspatate, sortate, aliniate...si sa vezi cum trece timpul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Oare ce sfaturi a primit iubita mea si de la cine, din moment ce a rezistat sa stea "cuminte" chiar daca a fost despartita de mine 1 an si 4 luni, perioada in care atat eu ca si toti ceilalti taneri am fost inrolati in armata? big grin

| Daniel9988 a răspuns:

Eu inainte sa ne casatorim am avut o perioada in care am fost plecat DIN TARA timp de TREI LUNI pe motive profesionale, iar relatia noastra nu a avut deloc de suferit.Cum?
-ne trimeteam poze zilnice unul altuia
-ne povesteam ce am facut in acea zi
-vorbeam pe videochat seara de seara(foloseam WhatsApp)
-ne-am facut cate un cadou repicproc la despartire, care sa ne aduca aminte unul de celalalt.Eu i-am dat o bratara din aur, ea mi-a oferit un ceas foarte fain. Obiectele astea ne-au apropiat mai mult, va sfatuiesc sa faceti la fel.Nu va fi usor, iti zic, dar va trece repede.

| xVictor a răspuns:

Sa nu-l inseli :/ logic. Sa vorbiti, sa nu fiti gelosi, s-o lasi mai moale, sa raspunzi cand te suna, sa incerci sa nu fii stresanta. Lucruri din astea, practic nu pleaca pe marte. doar pleaca undeva pentru a rezolva ceva anume apoi totul va reveni la normal. Important e sa nu incepi cu scandalurile si acuzatiile si tot felul de prostii din astea big grin Succes. Funda? big grin