| 17girl a întrebat:

Ce ati face daca nu v-ati vedea cel mai bun prieten timp de 3 luni, cand el pleaca in alt oras, si pe messenger nu prea intra si nici chef de vorba nu are...Cum ati rezista?

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Stii prietenii sunt precum stelele, nu ii poti vedea tot timpul dar stii ca sunt acolo happy
Sunt momente in viata cand simti ca se indeparteaza de tine... dar de fapt si de drept nu este adevarat, pentru ca asa cum ii simti tu lipsa asa iti simte si el tie, asta daca iti este cu adevarat prieten.
Apoi... orice prietenie est ebazata pe un anume interes, de afaceri, de bani, de sentimente... afla de care prieten iti este. Si stai linistita trei luni trec repede.
Sucess!

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Rezisti... Poti incerca sa-i scrii o scrisoare... sau sa vorbiti prin mail-uri. Prietenul meu cel mai bun a plecat la un moment dat din tara pentru cateva luni... Era acum mult timp... Nu stiu daca exista mess... Dar ne-am descurcat... Ne-am scris scrisori... Si ne-am bucurat foarte mult cand ne-am reintalnit. Succes!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lasa-l un timp si daca iti va simti lipsa te va cauta elwinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am trecut si eu prin asta acum o saptamana.happy Am vb cu el la tel, pe mess si abia asteptam sa vina inapoi in Bucuresti.happyCu putina rabdare se rezolva totul.
Succes!happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu as rezista. As reconsidera prietenia.

| pachy a răspuns:

Din punctul meu de vedere daca miar face asa o faza prietena mea, i-as da liber clar ca are alceva alfel nu se explica cum de nu are chef! pe tine poate te foloseste ca un obiect care se poate juca! poate nu raspunsul asta til doreai!, dar asta e realitatea! mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as urca in masina si m-as duce dupa ea! Oricum in cazul nostru nu exista "nu are chef de vorba", exclus sa treaca o zi fara sa vb!