| Alecsaandrra a întrebat:

Iubitul meu s-a drogat pana acum 4 luni, iar familia lui a aflat insa tatal sau care este pe vapor nu stie nimic. Faza naspa este ca daca nu ii spune el lu taicasu o sa ii spuna maicasa.
Intrebarea e. cum sa faca sa ii spuna fara sa reactioneze necontrolat?
Funda!

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Al3xaaa! Adevărul este că orice părinte ar reacționa pe moment necontrolat, cum spui tu. Cred că foarte importantă este comunicarea, prietenul tău ar trebui să-ți petreacă mult timp cu tatăl său astfel încât să-l convingă de faptul că se simte bine în familie, că e fericit că ea (familia) l-a ajutat să renunțe, oferindu-i sprijin moral și că de asta are nevoie în continuare. Prietenul tău trebuie să demonstreze că nu mai este dependent și să-ți asume greșelile.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| rony a răspuns:

Norocul prietenului tau este ca tatal sau este marinar si prin faptul ca a colindat porturile lumii este familiarizat cu astfel de scapari.Atuul vostru va fi ca s-a lasat.Asa ca cel mai bine sa afle de la unul din voi.

| Evangeline a răspuns:

O da? Asta e "faza naspa"? Pai si ce-ai vrea? Sa ramana un drogangiu vai de steaua lui pentru tot restul vietii, sau mai rau... sa moara din cauza asta? Lasa-l sa-l bage la spital ca acolo ii e locul. Si tu nici macar n-ai fost in stare sa ai grija sa NU faca asa ceva, faci pipi pe tine ca afla taicasu! Foarte bine ca afla.
Stai tu in banca ta, fetito ca un drogat nu renunta asa usor la droguri, din contra avanseazawinking

| no1cares a răspuns:

Sa ii explice ca s-a intamplat, si ca le poate lasa, nu e cum n-ar putea traii fara ele

| Anastasia_4911 a răspuns:

Sincer.oricum ii spuneti tot necontrolat va reactiona!

| Dyutzza a răspuns:

In primul rand trebuie doar sa-i explice, sa-i spuna ca a fost o scapare a adolescentei care nu se va mai intampla, si sunt sigura ca va intelege deoarece si el a fost adolescent si stie ce inseamna, orice om greseste, sau poate va ajunge la o intelegere cu mama lui.