| cookieblueeyes a întrebat:

Am cunoscut in urma cu aproximativ 2 luni o fata pe un site de socializare. Am inceput sa vorbim,dupa 2, 3 zile am inceput cu alinturi si sa vorbim despre viata noastra si relatiile avute. Problema sta asa: Ea are o fetita de 7 ani (nu ma deranjeaza) fetita este facuta cu un alt tip care nu a vrut copilul care a plecat in Italia si are viata lui acolo, familia lui si 2 copii. El iese din peisaj. Ea dupa ce a nascut a cunoscut pe cineva in urma cu 6 ani si s-au casatorit. Sotul actual locuieste cu maicasa. Mama lui nu a fost niciodata de acord ca ea sa vina cu fetita la el acasa si nu a vrut-o. Asadar fetita a ramas la mama ei acasa si ea cu sotul la soarca(la mama lui) El a tot dus-o cu zaharelul ca o sa ia si fetita ca o sa fie bine,ca o iubeste. In princpiu a vrut doar sex. O mama nu poate trai fara copilul ei, isi vedea copilul o data pe luna fiind din alt oras aprox 300 de km de unde ea ea de fel si unde sta el. Ea nu a mai putut si anul trecut in noiembrie ia spus sa ramana langa maicasa el si sa faca ce vrea ca ea nu mai poate trai asa fara copilul ei. A plecat la fata acasa si in februarie ne-am cunoscut noi pe internet. Dupa aproximativ 3 saptamani ne-am intalnit si ne-am sarutat,am facut dragoste. El a aflat ca ea ma cunoscut pe mine. Problema sta asa: Eu tin la ea,o vreau,as vrea sa incerc cu ea o relatie,accept copilul,am o alta situatie,nu au nimic impotriva ai mei,plus ca nu imi pasa parerea nimanui si sfatul nimanui. El dupa ce a aflat de noi a fost la ea acasa fara sa o anunte si a obligat-o sa faca sex ca daca nu spune la toata lumea ca sotia lui este o curva si a plecat dupa **** in lume,ea de rusine s-a culcat cu el. Mama ei stie ca s-a vazut cu mine. Dar omul e cam nebun de fel. Am vorbit si eu cu el foarte frumos ca e cam fricos si nu ma insultat,din contra imi da mesaje ca sotia lui e o femeie usoara,ca e maritata,ca pe el il iubeste,ca el o vrea ca se schimba etc. Ca ea face orice in pat in toate pozitiile etc. El dandu-mi mesajele astea ma gandesc eu ca vrea sa ma faca pe mine sa o las in pace. Ca o sa merg eu pe principiul ca e o femeie usoara ca a facut toate astea in pat. Chiar nu imi pasa, intr-o relatie totul e permis si posibil. Mai ales cum ei sunt casatoriti si au star 6 ani in acelasi pat. Intrebarea e: El nu vrea sa ii dea divortul cu toate ca ea nu mai vrea nimic cu el. nu ii tine nimic legati,copilul nu e a lui si nu e pe numele lui. Bunuri nu au. Ea ma vrea pe mine,am facut dragoste, la inselat oarecum. dar tinand cont ca ea plecase de la el din noiembrie pana in martie nu au mai avut treaba decat la telefon uneori. Ea nu mai vrea nimic cu el. El zice ca vine la ea oricand ca o mai tine legata cat vrea el pana se plictiseste si poate o sa ii dea divortul. Ameninta ca se duce la ea si ca o sa o puna sa se culce cu el ca e sotia lui si are drepturi asupra ei. Dar ea nu vrea si nu stie cum sa il faca sa ii dea divortul de buna voie si sa nu se duca dupa ea. Noi vrem sa ne mutam impreuna sa vina la mine sa isi caute de munca si ea din orasul unde sunt eu si la vara cand termina fata scoala sa ii facem mutatie sa o dam aici la scoala. Ce poate face? se poate considera viol? constrangere? ca sotia nu mai vrea si ca vrea divorul lui? atat timp cat ea e la mama ei acasa si el la maicasa? Mulumesc.

3 răspunsuri:
| antoniaidk a răspuns:

Cred ca e santaj emotional. daca tii cu adevarat la ea..nu o parasi..angajati-va un avocat..sau cv..idk

| cookieblueeyes explică:

Multumesc Antonia. Dar eu pot intampina probleme cu legea daca ei sunt casaroriti? Ea ma vrea cu mine si nu mai vrea cu el. Vrea divorul lui.

| ionuc12225 a răspuns:

Cea ce i-a facut sotul ei se numeste viol conjugal si este pedepsit prin lege, ceea ce trebuie sa faceti voi este sa strangeti niste dovezi, martori si sa denuntai totul la politie