| Marbella188 a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem dragoste. Eu am 16 ani jumate. Am avut un contact sexual inainte sa fac 16 ani,, a fost din curiozitate, cunosteam ft puţin baiatul, mai deloc mai bine zis si nu voiam mai mult nici el nici eu. Eram doar curioasa. Dupa aceea nu am mai avut contacte sexuale. Suntem de 4 luni impreuna. Petting am mai avut, iar saptamana trecuta si contact sexual(protejat) dar doar de cateva ori a bagat-o ca m-a durut si nu am mai vrut, si plus ca s-a rupt si prezervativul, dar el nu se terminase, nici lichid de acela nu are si in ziua aia e seara mi-a venit si menstruatia. In fine. Chestia e ca eu nu vreau contacte sexuale pana la 18 ani si nu jnteleg de ce. Ca doar am facut-o dar efectiv nu vreau, el nu ma forteaza, dar isi doreste. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te mustra constiinta pentru fapta facuta si ai hotarat sa urmezi calea considerata corecta, ii transmiti iubitului hotararea luata, ii oferi libertatea de a alege si astfel ar rezolvat dilema ta. big grin

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca el nici nu stie adevarul, ca tu ti-ai tras-o mai ceva decat calul la caruta. I-ai spus ca esti si virgină?

| RAY a răspuns:

Esti smechera, vrei un catelus langa tine dar nu vrei sa oferi sex

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ce zici de asta? Erai oricum revoltat pe negotul vagin-relatie, dar acum e doar relatie.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu sunt revoltat, incerc sa inteleg mintea umana

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te forteaza nimeni sa faciu sex daca nu vrei. ESte doar decizia ta!
Daca nu vrei si te forteaza fizic, atunci este viol si el poate face puscarie, pentru lucurl asta.
Daca el insista sa aveti sex, este probabil pentru ca atata vrea de la tine, sa obtina sex si apoi sa te abandoneze. un om care te iubeste, iti repsecta dorinta si te asteapta pana la 30 de ani, daca este cazul.

| sierra1 a răspuns:

"Chestia e ca eu nu vreau contacte sexuale pana la 18 ani"

dar zici:

"Am avut un contact sexual inainte sa fac 16 ani"
"doar de cateva ori a bagat-o"

păi degeaba te mai plângi - deja ai luat-o! Nici o problemă, dă-i nainte

| mi25 a răspuns:

Logica, bat-o vina! N vrei sa faci sex pana la 18 ani, dar te-ai jucat un pic cu puța. Ai facut-o doar o data, din curiozitate, doar atat, nimic mai mult. Deci asta nu se pune. Apoi s-a mai jucat unu cu puta in pasarica ta, dar n-a bagat-o doar de cateva ori. Nici asta nu se pune.
Ne intrebi ce sa faci. Ii spui ca nu vrei sa faci sex pana la 18 ani si atunci el te va parasi ca un catel caruia nu-i dai de mancare.

| gabriielaaa a răspuns:

Eu zic să faci cum simti tu e bine să îi explici că tu nu te simti pregătită si nu îți doresti încă îi spui pote o să te facă să îți doresti dar ai o frică tu si de asta nu vrei. Roaga-l să aibă răbdare.

| Pesmet1010 a răspuns:

La varsta ta, parerea mea este ca nu e ok sa faci sex! Deci tu ti-ai inceput viata intima la 15 ani ceea ce nu este deloc ok. Nu te judec si nu vreau sa crezi asta, ar trebui sa ai grija de scoala si ai timp pe viitor de facut sex si iubiti