| ioana_9748 a întrebat:

Buna la ce varsta credeti ca se poate dezvirgina o fata ...la 13, 14, 15, 16, 17,? de aici in sus rar mai gasesti sa fie virgina...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am vazut pe TPU si de 20 si de 21 de ani, virgine.sincer astea de 13 -17 ani le consider niste needucate care-si inchipuie ca fericirea tine numai de sex, si niste fraiere care sunt prostite de niste smecherasi ce au auzit si ei cum se face, si recurg la santaj sentimental. e bine, ca gasesc gasculite, care pun botul la vrajeala lor. celelalte, de la 19 ani in sus... felicitari.

41 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, inceperea vietii sexuale la fete trebuie sa se faca dupa varsta de 17, 5 ani. Si poate in mediul tau nu sunt fete virgie peste 17 ani, de exemplu printre studentele de anul I la medicina (care au 19 ani), cam 85% sunt virgine.

cami
| cami a răspuns:

Fizic si la 11 ani. Moral, ar fi sa aiba peste 18 ani. Dar de ce se gasesc rar, voi de ce la acceptati, cand vedeti ca n-au nici macar buletin? Doar nu si-or pierde singure cu gardul, nu si-o pierd cu voi? (voi sunteti de vina tongue ), nu tu, ci la general vorbind.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai bine dupa 18 ani, asta sa nu te trezesti incadrat la articolul "corupere de minore ".

| madalicious a răspuns:

Dupa 17 ani pentru ca atunci vor fi mai mature si la cap si la trup.

| bluesky a răspuns:

Nu e chiar asa rar, iti zic euwinking si la 13 e mult prea devreme, eu la 14 ani jumate am avut primul sarut si altele la 13 ani fac sex...hmmm unde va ajunte lumea asta? straight face
Dupa 18 ani, asta nu inseamna ca la 18 ani si o zi faic sex, cand esti pregatit dupa 18 ani! Parerea mea! big grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Rar mai gasesti fete virgine la varsta de 17 18 ani eu chiar cunosc si la 22 de ani ...si eu am 20 de ani si ma mandresc cu faptul ca mai sunt virgina nu vreau sa imi pierd virginitatea asa aiurea cu baietii care poate numai pentru asta te vor ca fetele din ziua de azi de pe la 14 15 aniwinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Acest pas nu se face cu oricinewinking fetele astea de 14 15 ani o sa regrete mai tarziu.atunci cand le va veni mintea la cap

| theodoraafi a răspuns:

Dupa 16-17whistling

| julieta a răspuns:

De la 18 ani in sushappy. atunci fiecare e stapana pe viata sa, numai depinde de parinti, e constienta de faptele sale. Sincer eu nu sunt de acord cu cele care isi incep viata sexuala mai devreme de 18 ani, dar fiecare e stapana pe actele sale.majoritatea cazurilor de la tv, sunt cu minore care dau nastere unui copil la o varsta destul de frageda.ma trec toti fiorii din lume cand vad astfel de cazuri, copil cu copil!

| StaRmAgiC a răspuns:

Auzi la tinelaughing,, ba sa stii ca mai gasesti dar foarte rar.De exemplu eu mai am o luna si fac 19 ani si sunt virgina.Ma mandresc cu astabig grin. Dar nici nu vreau sa mor asalaughing.
Mai este pana o sa dau peste baiatul potrivit si astea ca sa pot avea o relatie intima.Altele se arunca din prima si se grabesc iar altele vor sa fie ceva unic pentru prima data intr-o relatie intima.
Iar la altele sunt asa poate pentru faptul ca au fost prostite si au dat de gust si le place ceea ce fac. Dar nu toate sunt asa.Mai sunt si altele care stiu sa asteptewinking si au rabdare si nu se arunc din primahappy

| Sexualitate a răspuns:

Nu stiu daca de la 17 ani in sus "rar mai gasesti" o fata care sa fie virgina, dar daca vei gasi (iar eu cred ca vei gasi!), inseamna ca aceea e o fata care se pretuieste, se respecta, manifesta atentie faţă de sănătatea sa (faţă de BTS, faţă de eventuale sarcini nedorite) şi evoluţia sa ulterioară, faţă de viitorul său... N-ar însemna nicidecum că ea nu are/ nu va avea un prieten, că nu are sexualiatate, că nu va fi femeie.
Altfel privind lucrurile, oare ce atitudine faţă de sex vor avea în perspectivă tinerele care şi-au început de timpuriu viaţa sexuală? Câţi parteneri vor contabiliza atunci când vor fi pe cale să se mărite? Care va fi calitatea viaţii lor sexuale la 30-40 de ani, când vor avea în spate o întreagă istorie sexuală?
Cristina
http://psisenzual.wordpress.com

| r8driver a răspuns:

16-17 totusi e devreme mai sunt si virgine de la 17 ani dar foarte putine cum ai spus si tu.

| DrViorel a răspuns:

Eu sincer apreciez fetele mature la gandire si inca virgine, caci mai tarziu indiferent ca e,, darnica" cu poporul sau nu, mai tarziu la maturitate va regreta ca a oferit ceva de pret cuiva caruia nu ii pasa sau nu aprecia acel lucru...

| Lora_6439 a răspuns:

O fata trebuie sa faca acest pas important cand se simte cu adevarat pregatita si cand persoana de langa ea chiar merita acest lucru. Medicii indica sa se intample dupa 16 ani... cu toate ca si aceasta este o varsta la care organismul inca se mai dezvolta... Fata respectiva ar trebui sa se gandeasca in primul rand la sanatatea ei si abia apoi la satisfacerea partenerului care de multe ori nu pune prea mult pret pe virginitatea ei.

| ady2607 a răspuns:

De la 18 ani...cand dobandeste discernamant deplin(oficial). daca as fi tata si as afla ca fata mea...care are 14 ani nu mai e virgina as face infarct miocardic.sad

| Tobeornottobe a răspuns:

16-17

Răspuns utilizator avertizat
| sandulache a răspuns:

Eu zic ca si la 13 ani in ziua de azi nu sti la ce sa te mai astepti si pera punine fete mai sunt virgine, ca in zia de azi fac si copi la 15 ani dar ganteste la 22 au deja o echipa de fotbal binetele glumesc dar 2 tot are.

| ☺Clau☻ a răspuns:

Se mai gasesc si fete care au trecut de 18 ani si mai sunt virginebig grin.Eu de exemplu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani, deci stai linistit ca my gasesti fete din astea.Nu toate sunt moarte dupa...si se arunca cu primul intalnit in calehappy

| oana23madrid a răspuns:

Auzi dragutule depinde de fata, gasesti fete si la 20 de ani virgine depinde de educatia primita.

| razispeed a răspuns:

Am intalnit si de 23 de ani virgina si am o amica care are aproape 21 si zice ca e virgina

ps. nu bag mana in foc pentru nici una

| any_1988 a răspuns:

Eu mi-am pierdut virginitatea la 20 de ani, acum parca imi pare rau ca mi-am pierdut-o si daca as putea sa dau timpul inapoi as mai astepta cativa ani.Si ce stiu fetele de 13 ani? Aici e vina baietilor ca le prostesc si profita de ele.

| pixie_5028 a răspuns:

De putut se pot dezvirgina la orice varsta aproape...big grin... daca te referi la ce varsta e bine, pai eu zic ca de la 17 ani in sus e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata se poate dezvirgina la orice varsta!happy

Atata timp cat dormi "in" ea. laughinglaughing Mie mi se pare cel mai ok la 17-18batting eyelashes. In nici un caz la 13-14:O!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi fetele isi incep viata sexuala si la 12, 13 ani.Eu cred ca cel mai bine ar fi la 17, 18, caci de la 18 ani esti major.Mai gasesti si in ziua de astazi fete virgine si pe la 19, 20, dar foarte rar.In plus au tot timpul din lume petru relatii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor... m a uimit sa aflu cate mai sunteti virgine la 20 ani...si mai vreti sa asteptati mult? nu de alta, lipsa de sex se reflecta in comportament, psihologic vorbind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt inca minora dar ma intereseaza subiectul... deoarece de acum trebuie sa stiu dar nu mi-as pierde virginitatea pana la 18 ani pe putin. am tot timpul dupa 18-20 de ani in colo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi cel mai bine sa te dezvirginezi la varsta de 13 ani pentru ca atunci esti mai micuta si nu sti prea multe si cand esti mare nu o sa fie prea greu cand o sa vrei sa faci...cu cineva...