| NegruAlb a întrebat:

La multi ani! Sunt baiat, am 21 de ani si am o problema legata de relatii. Cand ii vad pe prieteni ca is intr-o relatie nu ma pot bucura pentru ei asa cum ar trebui fiind prietenul lor. Evident ma bucur asa de fatada, dar in interior ma roade, mi-e ciuda, nici nu stiu cum sa descriu sentimentul. Cand is singur intru ca intr-o stare de depresie. Simt ca doar eu sunt nefericit din punctul asta de vedere la varsta asta. Si la munca sau cand invat pentru examene, sentimentul asta imi distrage atentia. Precizez ca am prieteni, sunt sociabil... poate e doar ghinion. nu am avut o relatie de aproape trei ani si aia destul de scurta. Cum fac sa scap de starea asta care ma copleseste in fiecare zi?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multumeste-te ca esti in viata, multi din ei o sa aiba parte de despartiri si altii vor continua sa fie fericiti. Urmasul ca tine are parte de ceea ce e mai bun mai tarziu

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa scapi de aceasta stare, cauta-ti o prietena si iubiti-va cum se iubesc doi prieteni adevarati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emilian65):

Crezi ca el nu stia asta, sau hai sa raspundem sa ne bagam in seama?

| frostxtq a răspuns:

Ai nevoie de o iubita ca sa nu mai fi invidios pe restul care sunt intr-o relatie. Si singuratatea are partile ei bune pentru cine se complace cu acest lucru, insa tu nu accepti aceasta idee.

| NegruAlb explică:

Daca ar fi asa usor sa iti gasesti pe cineva potrivit cum spui tu Emilian, probabil acum nu era aceasta intrebare aici. Desi, probabil, asta e singura solutie la problema mea.