| softdeluxe a întrebat:

Subiecte de discutat la prima intalnire?big grin Cine are cele mai bune idei ia funda.

Răspuns Câştigător
| alleecsandra a răspuns:

Eu spun cel mai tare subiect pe care sal dezbati la prima intalnire este sa i marturisesti dragostea fata de el\ea, sa i povestesti cum ai pus ochii pe el\ea.etcwinking
cred ca ar fi o atmosfera placuta

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este bine ca, inainte de a va decide sa aveti o relatie, sa vedeti cat de bine va potriviti. Si atunci ar trebui sa discutati despre diverse lucruri, ca familie, scoala, muzica, hobby-uri s. a.
Insa nu-i bine ca toata intalnirea sa decurga ca ceva gen "show and tell", mai este loc si de alte lucruri, si nu este neaparat necesar sa ajungeti sa stiti totul dupa prima intalnire. happy

| lovenotsex a răspuns:

Ce aveti in comun, ce va place:animale, sport, filme, jocuri, mancare, deserturi. Ce fel de persoana este:linistit, impulsiv.Cum ii place sa fie intr-o relatie:posesiv sau libertin, cum ii place sa fie abordat. Ce asteptari are de la tine, de la relatie daca vrea una.Cum a fost fostele lui lui, ce i-a placut la ele, ii place sa vorbeasca despre trecut.Incercati sa va destindeti, glumind, intrerupand incordarea de la prima intalnire"bai daca gresesc, daca nu ma place":fi tu insuti.sunt multe chestii care le-ai putea face sau vbi la prima intalnire.Scz daca am gresit, te-am luat drept gen feminin si m-am raportat ca atare.scz.Si bafta, iar daca vei deschide un subiect din cate ti-am zis daca sunteti fire deschise, va fi ok, veti avea ce vorbi.

| dede16 a răspuns:

Pai in mod normal fiecare doriti sa aflai cat mai multe lucruri despre celalalt... Daca sunteti intr-un bar/cafenea o poti intreba ce prefera sa consume etc. hobbyurile, planurile de viitor, asteptari de la viata, lucrurile care ii plac sau pe care le detesta, sporturi preferate, ce face ea in timpul liber, genuri muzicale, carti etc; intrebari pe care i le-ai pune unui nou prieten big grin

| softdeluxe explică:

Lovenotsex sunt baiat, dar nu este nimic...multumesc de ajutor oricum.Acum a mai ramas o problemalaughing, multe raspunsuri bune dar chiar daca as vrea sa dau o funda cuiva nu apare fundastraight face, nu am idee dc.

| Miiniimic a răspuns:

Pai...info de baza...cum ar fi"ce studii ai?" sau "ce meserii au parintii tai". chiar daca tu sau el crede ca sunt plictisitoare, sunt cam importantebig grin