| Hellen456 a întrebat:

Buna la toată lumea laughing. Am o întrebare pentru băieți sau și fete în general.Ce părere aveți despre o fata timida, inocenta, ce vreți de la ea, doar o simpla distracție sau o relație serioasă?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

In realitate fata timida si inocenta ar face bine sa fie atenta la semnalele pe care i le dau baietii. Lipsa de experienta ar putea o face sa greseasca. Intotdeauna depinde de persoana cu care ai deaface, daca e sincer e ok, tu trebuie sa iti dai seama daca e sincer. Relatia vine si pe parcurs, poate un baiat sa aiba in minte relatie serioasa sau sa nu se gandeasca la asta din prima, dar pe parcurs in functie de cum se inteleg cei doi, relatia devine serioasa sau nu.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici una sau alta. Doar daca sant beat pot dormi langa ea

| RAY a răspuns:

O fata timida,inocenta duce lipsa de siguranta,securitate,astfel ce face un om in acesta situatie? cauta siguranta,securitate,e cum fetele nu isi pot asigura siguranta prin fizic,e unele pot,da multe nu pot,asa ca ele biologic,psihic sunt atrase de un badboy,golan,iar alte tipuri de masculi i va vedea ca pe niste fetite masculine,astfel baieti care iubesc cu adevarat,pun sentimente in relatie, baieti buni vor pierde mereu pentru ca ei au aparut ca rezultat al monogamiei =ceea ce este impotriva naturi omului, astfel fata aia biologic vorbind va alege un curvar care stie smecherie, golonie, el vrand doar sex =asa a lasat natura, e si normal asta, de asta voi cand sunteti uzate pe la 30 de ani dati sanse unor baieti cuminti care va asigura cat de cat o siguranta dar visati la golanasul din tinerete, daca ne gandim rational ce sa vrei la 17, 18 ani? casatorie, copii? tu asta vrei, asta e scopul tau in viata, gandire primitiva de femei care se vad ca masini de facut copii, dezamagitor sincer

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De ce ar fi monogamia impotriva naturii, mai degraba poligamia este, noi suntem fiinte poligame ele nu.o datã cu intrarea feminismul, a distrus toatã reproducerea, nici ele nu stiu ce vor si iau decizii irationale

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci evolutia inseamna selectie sexuala =vorbim de gene,e intr o specie poligama variatia este mult mai mare decat intr o specie monogama,asta inseamna ca indivizi dintr o specie poligama au sanse mai mici la reproducere,intr o specie monogama mai multi indivizi se reproduc,dar foarte important scade calitatea genelor, sisteme imunitare mai proaste,indivizi complexati, frustrati, boli noi care nu existau, violenta creste, deci natura a lasat poligamia, monogamia a aparut cand am dezvoltat relați de atasament, categoric nu neg ca nu exista iubire, iubirea inhiba dorinta sexuala astfel devenim monogami pentru un timp, cat de mult nu putem stii, este foarte complexa natura umana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Chiar complexa, fata azi te iubeste de nu mai poate, mâine e rece cu tine laughing. Si te intrebi cum pot astea sa dispara asa dintr-o datã.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cauza ciclului menstrual

| Drimmero a răspuns:

Daca tipa ma atrage sentimental, as incerca sa ma pun de ceva serios, asta daca e reciproc.

| OldSoul a răspuns:

Daca e atat de inocenta si de timida, nu m-ar lasa inima sa-mi doresc doar o distractie/aventura.
Dar asta nu inseamna ca neaparat voi vrea o relatie serioasa cu ea.

| SkyPilot a răspuns:

O relatie de durata. Experienta mea este ca pot sa imi "cresc" fata timida si inocenta (dar cu sentimente pentru mine) astfel incat sa ma faca sa ma simt mult mai bine decat cu orice "experimentata".

| Plato a răspuns:

Nu are legatura cu timiditatea sau "inocenta", dar as alege tot timpul relatia serioasa. Nu vad aceste insusiri ca fiind un impediment.

| Nemessys a răspuns:

Mie imi sunt foarte dragi fetele de genul ala. + daca sunt cuminti si mai serioase (dar care totusi stiu de gluma).

Hm. depinde de ea si de ce-si doreste. Daca ea ar vrea o relatie serioasa, atunci eu sunt total de acord. Nu mi-as permite sa am o simpla distractie cu o fata de genul ala, mai ales ca as rani-o.

| PersonajFictiv a răspuns:

"inocenta",nu e nimeni inocent.
Nu stiu ce vreau, o sa decid dupa ce o cunosc,poate ca nu o sa vreau nimic pana la urma.
Eu nu pot sa mint pe cineva, sa ma folosesc de cineva in felul ala, sa zic ca vreau ceva, ca tin la ea doar ca sa fac sex, nu imi place sa ranesc oamenii pe gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-o strang in brate si sa nu-i mai dau drumu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timida? Naspa.
Inocenta? Se minte singura.Inocenta rezulta dintr-o combinatie de timiditate, ignoranta si naivitate.Nu e o calitate si dispare extrem de repede.

| Demetrov a răspuns:

50/50 %

| Thyself a răspuns:

Vreau să ne simțim bine împreună. Unde împreună se oprește și fiecare are filmele lui, unul cu sexul după căsătorie și celălalt cu partenerul în genunchi în lanțuri, mă retrag. Asta cu inocentă după cum s-a mai zis e bullshit. Fiecare avem jocurile noastre de putere, urmărim ceva sub o formă sau alta și nu ne lăsăm până nu obținem. Asta bineînțeles dacă nu trebuie să plătim prea mult, caz în care căutăm unde e mai ieftin. O fată care nu e dispusă să facă sex decât după nșpe mii de întâlniri și de preferat schimbarea statutului social primește un Succes în viață de la mine. N-am chef de aberații de astea. Dacă simt că mă iubești suficient de mult încât să fii dispusă la un moment dat să îți dai frâu sentimentelor e ok, pot avea răbdare. Dar să văd că miști ceva, că vrei. Pentru că eu unul nu vreau să simt că trag de tine, că te forțez, că vreau doar eu. Mie îmi plac fetele alea cuminți pentru alții, dar curve pentru mine.