| vadimmoldova a întrebat:

Buna la toti! Am asa o intrebare: cu citeva zile in urma am inceput viata sexuala cu prietena mea, am facut-o de atunci de 2 ori. a fost frumos, placut, putine dureri. A 2 oara cind am facut`o ea iarasi avea dureri, cind o sa poata simti si ea placerea de sex? Cum sa fac sa n`o doara? ea imi spune ca nu`i chiar asa de placut pentru ca o doare, dar vreau sa simta si ea orgasmul.

9 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Mai intai vaginul trebuie sa se obisnuiasca cu contactul sexual. E normal s-o doara, daca vaginul ei pana acum n-a fost folosit. Abia dupa cateva saptamani sau chiar luni, o sa fie mai bine. Cat despre orgasm... Ea e ca aia care abia au invatat literele si vor sa scrie un roman. E nevoie de experienta pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sa sti ca pe parcurs o sa fie cat mai placut.Pe mie una ma doare cand este prea bine dar in cazul tau nu stiu.Si sa stai linistit ca ea are orgasm si de mai multe ori ca tine.Ca sa se simta bine trebuie sa stea si intro pozitie care ii place ei asa ca sa incercati si alte poziti.Mult succes! Trebuie si tu sa te simti bine ca sa se simta si ea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, e la inceput si tu nu faci peeting destul! Cum crezi ca e in acea zona? Sigurat e inca iritata, trebuie sa faci mult peeting pentru ca acea zona sa se relaxeze, apoi sa folosesti si lubrifiant pentru a aluneca mai usor. Trebuie sa faci miscari incete, dupa ce intri, stai putin, ca prima data o doare mai tare, chiar cand intri, asa ca aceea e toata cheia.
Asa ca munceste si tu mai mult si cumpara lubrifiant!

| vadimmoldova explică (pentru anonim_4396):

Am facut destul peeting. Am fost lent cu ea pentru ca era prima data. A mers bine, doar ca a spus ca nu a simtit placerea asta, a simtit doar durere

| anonim_4396 a răspuns (pentru vadimmoldova):

Atunci foloseste si lubrifiant din abundenta, incearca sa o exciti cat poti tu de mult si eventual, cauta pe internet exercitii pe care sa le faca ea cu acei muschi din zona respectiva pentru ai permite o deschidere mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil, in jurul varstei de 30 de ani. Mai aveti putin de asteptat.

| Blamely a răspuns:

Trebuie să îi oferi timp să se "pregătească". Asta e tot.

| BornToBeLoved a răspuns:

Bai frate... Ia o usor, trebuie sa fie preludiul lung, sarutari
Multe pe
Corp, fa i si un oral, o sa o omori... Mai ales ca e la
Inceput, dupa aia baga instrumentu, si o s veZi ca nu o mai doare, oar daca nu merge nicicum, cumpara un lubrifiant! Bafta

| Duduchi a răspuns:

Pai in primul rand daca fata era virgina normal că o doare și a doua oară dar după cam a 4 a oară nu o mai doare. Așa am pățit și eu cu iubita mea. Și dacă nu simte orgasmul prin penetrare încearcă să o masturbezi tu. Am 14 ani și îți spun din experiență, și eu am trecut prin aceeași situație ca și tine, dar după mai multe partide a fost bine. Succes in continuare și să o *** ca lumea.