| SweetChildOAxls a întrebat:

TPU! Lunea trecuta am inceput o conversatie pe facebook cu un baiat pe care nu am avut ocazia sa il cunosc oficial. Atunci am vorbit jumatate de ora despre profesori comuni etc. Apoi vineri am inceput tot eu o noua conversatie cu el, si atunci am vorbit trei sferturi de ora despre serialele noastre preferate, care sunt aceleasi. Ne place acelasi personaj despre care am vorbit mai mult si chiar m-a sfatuit sa ma uit la un anumit serial care s-ar putea sa imi placa. Era foarte de treaba si a pus si el destule intrebari, mai mult legate de scoala, de nota mea la teza (il intrebasem despre cat de mari au fost notele in clasa lui) si chiar mi-a cerut sfatul in legatura cu o profesoara care e dura la ascultare. Atunci mi-a spus la sfarsit sa ii tin pumnii si sa ii spun daca mi-a placut serialul iar mai devreme ma rugase sa ii dau linkul cu episoadele pe care le vad, pentru ca e posibil ca el sa nu le fi vazut. Deci as putea spune, si sper sa nu ma insel, ca asta inseamna ca vom mai vorbi. Dar de atunci nu a mai dat niciun semn de viata si ma gandeam sa fiu eu din nou cea care incepe o noua conversatie insa imi e teama sa nu il plictisesc sau sa il enevervez. Tin sa mentionez ca e destul de timid si iese afara din clasa doar cand merge la laboratoare si uneori mai iese afara cu colegii lui si stau pe banca de vorba. Ce credeti? Ar trebui sa incerc sa mai vorbesc cu el? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De ce nu? Daca o sa vrea sa-ti raspunda, bine, daca nu, iar bine.De ce sa-ti fie teama "ca-l plictisesti sau enervezi"? Daca tu simti nevoia sa discutati, ai curaj si sciei! Daca v-a dori sa discute cu tine, iti v-a raspunde.

| Mada2799 a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu pietrean.Ar trebui sa il intrebi daca a vazut toate episoadele si sa incepeti sa vorbiti. Succes! happy