| Charmed a întrebat:

Buna la toti si bine v-am gasit ^^ Am si eu nevoie de niste sfaturi dar va rog sa fie serioase. Povestea mea e cam lunga dar voi incerca sa o scurtez cat pot ^^
M`am mutat recent intr-o alta tara ( de 1 luna jumatate ), prioritatzi`le mele nu erau sa pun suflet la cineva dar se pare ca s`a intamplat. am cunoscut un tip chiar la inceput am devenit amici, chiar a venit o data la mine acasa am povestit si cam atat chiar daca mie imi placea de el. Dupa vreo saptamana ne-am intalnit la un bar ( tzin sa specific ca unde locuiesc acum este ca un sat) dupa care binentzeles dupa cateva pahare am ajuns la mine acasa si nah s`a intamplat ce s`a intamplat. ne-am mai intalnit de cateva ori am mers si eu la el idea e ca eu m`am indragostit varza iar el e genul de om libertin. Fiind atenta la unele detalii pot sa zic ca nu ii sunt indiferenta dar eu mi-as dori sa fie un pic mai mult decat "friends with benefits" cel putin asa cred ca este din partea lui. i-am impartasit ca proasta ca am sentimente fata de el presupun ca am facut o mare greseala si prea curand... el mi-a zis ca nu vrea sa intre intr-o relatzie cu toate ca ne tot intalnim. Nu`sh e foarte ciudat si ma gandesc zi de zi la el si nu stiu ce sa fac sa scap de asta. Daca nu e sa fim impreuna macar sa scap de ganduri`le astea.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El mi-a dat impresia ca tot ce a vrut sa faca e sa-si petreaca o noapte cu tine. De ce nu ti-a spus dinainte sa faceti lucrul ala? Acum ti-a spus asa ca sa nu te superi pe el bla bla. Eu in locul tau as incepe sa-l ignor.Si nu te ingrijora, cu timpul il vei uita happy!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum daca tot ai facut ceva cu el treaba cu uitatul e complicata

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Facand sex cu el in asa scurt timp, i-ai dat de inteles ca si tu vrei acelasi lucru : o aventura, ci nu o relatie tocmai serioasa.

Ti-a spus ca nu vrea o relatie cu tine, deci nu ar trebui sa te mai astepti de la el la multe, mai ales ca nu il cunosti!

Tu spui ca esti indragostita, dar eu cred ca mai degraba e vorba de pasiune si atractie! Te-a cucerit, pana la urma, cu exteriorul si aparentele caci tu NU il cunosti!

| Barajag a răspuns:

Incearca sa fii mai indiferenta, doar asa poti uita de aceste ganduri.Bafta!

| Smurf a răspuns:

Normal ca nu ii esti indiferenta, altfel nu ai fi fost cu el.Cred ca se simte atras de tine, dar a obtinut prea repede ce a vrut iar barbatii in general isi cam spierd interesul dupa ce ajung unde vor.Acum ca tot s-a intamplat nu mai poti da inapoi, insa mai poti indrepta cat de cat situatia, in sensul ca atunci cand va mai intalniti fii un pic indiferenta si sub nicio forma nu mai ajunge cu el in pat.Lasa-l sa iti simta lipsa, sa iti duca dorul. Poate o sa isi dea seama ca tine la tine si poate isi va dori o relatie. Iar daca nu, nu merita sa te intalnesti cu el doar pentru acel lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti spuna ca nu`si doreste o relatie. la asta ma refeream "sa-ti spuna"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa vedem. de multe ori noi, fetele marturisim sentimentele noastre poate chair cui nu trebiue. ideal ar fi sa te lasi cautata 8de ex poarte te suna o dat ii zc ca nu poti iesi si ca o lasati p alta zi ). la mine functioneaza destul de bine... dar eu am 2 ani cu respectivul! sper sa iti fi fost de folos!

| Roxana_2583 a răspuns:

Las- timp. poate tine la tine si nu stie cum sa faca sa te tina langa el. daca nu ii esti indiferenta, totusi, are ceva sentimente fata de tine, dar tu incearca sa vb cu el despre asta mai mult si sa-l intrebi clar si direct daca vrea sa fie cu tine si tu in acel moment iti va spune... da sau nu si dupa hotarati ce ar tb sa faceti cu timpu

| Charmed explică:

Idea e ca la inceput nici eu nu am vrut sa am ceva serios stiu e nasoala situatzia, dar acum s`a schimbat, alta idee e ca ne-am intalnit nu doar 1 data ci chiar de 4ori in timp de 2-3 saptamani doar ca ultima data cand ne-am intalnit eu ma certasem cu niste prieteni i-am dat un sms ca am nevoie de un prieten si sa ne vedem pur si simplu sa discutam, apoi m`am razgandit si i-am trimis din nou de genu "nevermind i`ll just go out and get drunk" dupa care m`a sunat si a zis sa iesim impreuna la un drink, am zis, um ok, am mers la el ca lui ii ia timp sa se pregateasca lol ( sta la 2 minute de mine ) si dupa ce am ajuns s`a razgandit a zis sa nu mai iesim, am zis ok, am baut la el cu el am povestit, si am ramas la el peste noapte dar fara sa se intample nimic. O alta chestie, acu 2 seri eram la o prietena din bloc de la mine si el a trecut prin fata blocului nu m`a vazut dar se uita foarte lung si insistent la apartamentul meu ca si cum daca sunt acasa sau nu`sh. Sunt total fara idei si este foarte important pentru mine. Multumesc mult pentru raspunsuri.

| Charmed explică:

Da se pare ca am aflat raspunsul astazi cand l`am vazut cu o tipa plimbandu`se pe plaja e; posibil sa fie doar o amica dar sincer chiar nu mai conteaza. multumesc inca o data