| secret_7022 a întrebat:

Buna la toti! va rog sa cititi chiar daca pare plictisitor.sadsadsad plss! nah...sa incep cu inceputul... m-am despartit de fostul meu prieten cu care am vorbit 1 an si 4 luni. la inceput totul mergea bine, ne placeam, era frumos.mentionez faptul ca eu eram in romania si el in spania.ne-am vazut doar vara asta, am petrecut mult timp impreuna. el acum este iar in spania, face scoala acolo.eu am 15 si el are 17 ani.amandoi am tinut foarte mult unul la altul, el inca mai tine mult dar eu nu mai simt ce am simtit inainte.vara aceasta am auzit ca m-ar fi inselat cu o fata care era vecina cu el, stateau seara la banca din fata blocului.mai multe lucruri.si nu am cum sa nu cred pentru ca mi-au spus acest lucru persoane in care am incredere.chiar daca acea fata e mai curvulita, pentru mine nu conteaza.m-a inselat si gata! in fine.nu asta este singurul motiv pentru care ne-am despartit.problema e ca m-am schimbat foarte mult de cand am intrat la liceu.nu-l mai vad cu aceeasi ochi, nu am incredere in el, nimic nu mai e cum a fost. cat timp eram cu el petreceam mult timp la calculator, ma culcam tarziu, nu aveam timp sa=mi fac toate temele pentru ca stateam mai mult cu el. in ultimul timp nu ne mai intelegeam deloc. el este incapatanat si eu la fel. nu-mi placea nimic din ce se intampla intre noi, ne certam ff des. nu stiu ce sa fac.regret ca m-am despartit de el dar simt ca e mai bine asa pentru ca fara el am o viata mai linistita, fara atatea griji.ma mintit de mai multe ori cu diferite lucruri, nu avea incredere in mine, ufffstraight face nu stiu daca ati inteles ceva din ce am scris. vreau sa intreb doar daca stiti cumva ce as putea face sa ma schimb, sau sa mai simt ce simteam pentru el inainte? eu cred ca el in inima mea inca mai exista, dar nu simt asta.acum daca m-as impaca cu el m-as simti rau, nu mi-ar place, si daca nu mai vorbesc cu el ma simt rau.sincer NU STIU CE-I CU MINE SI CE AS PUTEA SA FAC! daca exista cineva care vrea sa vorbeasca mai multe cu mine, sa ma ajute, sa imi raspunda la intrebarile care le mai am.sa-mi trimita id-u intr-un sms. va rog nu luati ma luati la mistosad. nu am chef de nimicsad mersi mult la totisad

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Iubita, inainte sa te gandesti la ceea ce simti tu, gandeste'te la ceea ce tsi'a facut el, ca te'a mintsit, inselat si chestii de'astea.itsi zic eu ca esti inca mica, si sincer nu e prea bine ca pentru o fata care avea 13'14 ani atunci cand s-a combinat cu un tip, sa faca relatsia de 1 an si ceva, e ceva frumos intr'adevar, dar o sa treci greu peste etapa despartsire.clar este ca tu trebuie sa realizezi ca nu esti de el, ca esti prea buna pentru el si ca el nu merita.

| fabiola a răspuns:

Da...simt o maturizare in relatarea ta si ma bucur sa aud asta! Iubirea adevarata vine mai tarziu si este bine sa treci cu pasi mici, sa inveti din experientele trecutului! De ce sa te schimbi si sa simti ce ai simtit odata pentru el! Schimbarea trebuie sa existe de ambele parti daca vrei sa mai simti ceva pentru el, iar daca el nu face asta, traiesti din iluzii.Priveste si dincolo de el!

| morena a răspuns:

Esti tinara, si ai un viitor mare in fata ta! Paseste inainte cu incredere! Suferi, dar nu lasa suferinta sa te copleseasca! A mai trecut un capitol din viata ta, acum incepe unul nou! Cauta sa inveti din greseli! Nu trebuie sa mai vb cu el! Cauta un baiat care sa-i vb,, face to face'', nu prin internet! Doar asa poti sa-i vezi sinceritatea sau fatarnicia! Cu cel din Spania nu faci decat sa dezbati lucruri neimportante si fapte incerte! Nu ai cum verifica, nu ai cum sa afli adevarul! Te vei simti putin rau, dar te asigur ca va trece! Viata e frumoasa, invata sa o traiesti in prezent, uita trecutul! Capul sus si mult succes!

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Te inteelegsi iti spun sincer DAka e relatie la o asa disttanTZA esta MAI MULT decat IMPOSIBIL SA NU TE INSELE... pentru ca nimeni nu poate sa tea mai mult decat jumate din timp singur... asa sunt baietii. incearca. l sa. l uuiti mai bine gandeste. te cat ai suferith si pentru ke pentru 2 veri? in care putea. ti ff bine sa stati doar cand venea. si sa fie in rest ROllo ( cum zic spaniolii ) (si eu sunt in spania si m.am depsratit de prietenul meu pentru ca relatie la distanta nu merge nu pot sa. ti explic totul aici :X dar iti las id'u meu si vb cu mine PT ca te inteleg perfect si am o intamplare identica ( rodik_rock ) si vbim :X fundita:X

| p1nk a răspuns:

-relatiile la distanta nu rezista, doar FOARTE rar-.Eu consider ca Ai doar 15 ani, o sa regreti mai tarziu ca nu te-ai distrat, mai ai de cunoscut baieti smug club-uri hehe acum incepe distractia si nu are rost sa te legi de o relatie deja pierduta.Baiatul cu care esti trebuie sa te faca fericita...happy P.S.sa dai si tu un raspund in legatura cu decizia pe care ai luat-o ma refer daca te-ai impacat sau nu.

| damn a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te gandesti ca nu are rost de la o varsta asa frageda deja sa iti bati capul cu tampenii de genu, sunt doar niste copilarii... iar daca el te-a mintit te-a inselat tu crezi ca el te iubeste?straight face NU! cand iubesti nu risti sa iti pierzi pers iubita. Tu ar trebui sa fii fericita ca ai putut renunta la el si sentimentele s-a dus, gandeste-te ca alte fete nu pot uita baiatu cu care a fost si raman alaturi de el indiferent ca el doar isi bate joc. Fi tare si treci peste. o sa mai primesti multe lovituri de la viata sad.
Incearca sa gasesti pe altcineva big hug meriti ceva mai bun
papa. Take`care.; x

| irefutabil a răspuns:

Draga mea, de uitat probabil nu il vei uita niciodata de trecut peste aceasta (piatra grea pe suflet) o sa treci mai greu sau mai usor, dar la varsta ta trebuie sa ai pe cineva aproape si nu la distanta(ochii care nu se vad se uita) toti oamenii se schimba pana cand mor, fie ca ei recunosc sau nu.
Si de facut.
Incearca sa fii mai mult cu prietenii (nu retele de socializare) familia, si incearca sa nu deschizi mesu o vreme!
HAI capul sus zambetul pe buze ca sunt destul de multi baieti! Si vorba aia(cei al tau e pus deoparte) o sa vina si printul tau doar trebuie sa ai putina rabdare si incredere in tine!
Sper ca ai inteles in mare parte ce am vrut sa spun!
Un mic zambet?
Nu de alta dar in descriere nu ai macar un happy face nici macar la inceput!