| Alonzo21 a întrebat:

Acum 2 ani am fost impreuna cu o fata timp de 1 an, apoi ne-am certat si ne-am despartit.Problema este ca eu inca simt ceva pentru ea(acum suntem buni prieteni)dar este cu altcineva si cand o vad cu el ma doare inima. CE SA FAC?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un cardiolog.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Sa incerci sa o uiti. Trebuie sa fii si tu cu cineva si daca esti ar trebui sa focusezi pe relatia ta. baftawinking

| TrooololololololoJR a răspuns:

Spune-i cal iubesti

| soriinaa a răspuns:

Din moment ce e cu altcineva nu poti sa faci nimic. Doar sa incerci sa o uiti. Sa te bagi in relatia cuiva nu e deloc placut si frumos. Pune-te in locul lui, ti-ar place sa se bage cineva in relatia ta? Ma indoiesc. Deci las-o in pace, fa lucruri care iti plac, distreaza-te, iesi, cunoaste fete noi, fa mereu ceva, ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la ea. Totusi au trecut doi ani, sentimentele nu mai au cum sa fie aceleasi, nu are cum sa-ti fie tot atat de greu. Daca e dat sa fiti impreuna, stai linistit ca o sa fiti, dar altfel, nu te baga in relatia ei. Daca te iubea cu adevarat, nu se mai ajungea la despartire. Baftaa;*

| AMa19 a răspuns:

Buna dragul, poti sa faci urmatoarele lucruri:
1. Vorbesti sincer cu ea si i` spui tot ceea ce simti.
2. Iti cauti alta prietena si incerci sa uiti de ea.
Cam astea ar fi modalitatile cele mai utile. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea si sa i` spui tot ceea ce ai pe inima, iar daca nu merge, incerci sa iti continui viata si sa iti vezi de drumul tau. Parerea mea. Sper ca te-am ajutat happy Funda big grin?

| alixD a răspuns:

Faci ce a facut si ea! Iti faci o pr si cu timpu' o vei uita asta ca nu ai uitat'o timp de 1 an de zile da dovada ca ai tinut la ea.BFT happy

| Vlad327 a răspuns:

Te duci la ea si ii spui ca tu inca simti ceva pentru ea... Dar spune-o si tu mai frumos. big grin

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Fi barbat nu mai plange dupa ea si uit-o.
Plus ca nu are rost sa-i strici fericirea celuilalt baiat ca sa fi tu fericit

| Alonzo21 explică:

Nu pot sa o uit am fost si cu alta fata dar tot la ea ma gandeam

| Odves_Bv_Iosif_1996 a răspuns:

Si eu am patit la fe crede-ma si nici eu nu stiu ce sa mai fac crying(((((