| secret_7022 a întrebat:

Buna la toti! va rog sa cititi chiar daca pare plictisitor. plss! nah...sa incep cu inceputul... m-am despartit de fostul meu prieten cu care am vorbit 1 an si 4 luni. la inceput totul mergea bine, ne placeam, era frumos.mentionez faptul ca eu eram in romania si el in spania.ne-am vazut doar vara asta, am petrecut mult timp impreuna. el acum este iar in spania, face scoala acolo.eu am 15 si el are 17 ani.amandoi am tinut foarte mult unul la altul, el inca mai tine mult dar eu nu mai simt ce am simtit inainte.vara aceasta am auzit ca m-ar fi inselat cu o fata care era vecina cu el, stateau seara la banca din fata blocului.mai multe lucruri.si nu am cum sa nu cred pentru ca mi-au spus acest lucru persoane in care am incredere.chiar daca acea fata e mai curvulita, pentru mine nu conteaza.m-a inselat si gata! in fine.nu asta este singurul motiv pentru care ne-am despartit.problema e ca m-am schimbat foarte mult de cand am intrat la liceu.nu-l mai vad cu aceeasi ochi, nu am incredere in el, nimic nu mai e cum a fost. cat timp eram cu el petreceam mult timp la calculator, ma culcam tarziu, nu aveam timp sa=mi fac toate temele pentru ca stateam mai mult cu el. in ultimul timp nu ne mai intelegeam deloc. el este incapatanat si eu la fel. nu-mi placea nimic din ce se intampla intre noi, ne certam ff des. nu stiu ce sa fac.regret ca m-am despartit de el dar simt ca e mai bine asa pentru ca fara el am o viata mai linistita, fara atatea griji.ma mintit de mai multe ori cu diferite lucruri, nu avea incredere in mine, ufff nu stiu daca ati inteles ceva din ce am scris. vreau sa intreb doar daca stiti cumva ce as putea face sa ma schimb, sau sa mai simt ce simteam pentru el inainte? eu cred ca el in inima mea inca mai exista, dar nu simt asta.acum daca m-as impaca cu el m-as simti rau, nu mi-ar place, si daca nu mai vorbesc cu el ma simt rau.sincer NU STIU CE-I CU MINE SI CE AS PUTEA SA FAC! daca exista cineva care vrea sa vorbeasca mai multe cu mine, sa ma ajute, sa imi raspunda la intrebarile care le mai am.sa-mi trimita id-u intr-un sms. va rog nu luati ma luati la misto.nu am chef de nimic mersi mult la toti

2 răspunsuri:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Deci. o relatie la distanta nu va merge niciodata. o relatie se bazeaza pe incredere.asa daca ai auzit ca iubitul tau te inseala cu alta din surse nesigure poti sa nu le crezi sau sa le crezi. cel mai sigur este o relatie face to face. ceva de genu.crede-ma nu va merge daca tu esti in Romania si el in spania.
sincer imi pare rau.stiu cum e sad

| 18aylyn a răspuns:

Pai. din cate am inteles eu el este in spania acum.probabil daca ai fii cu el ai avea din nou sentimentele care le-ai avut, niciodata n-o sa mearga o relatie la distanta.asteapta sa vina vara sa va reintalniti, sa vezi ce simti cand o sa l vezi din nou in fata ta.nu stiu.