| Szisza112 a întrebat:

Buna prietenii, sunt noua pe TPU si am nevoie de ajutor. Sunt cu un baiat de 5 luni totul a mers perfect nu m-a inselat nici macar nu se uita dupa altele pe Facebokk nu-l intereseza de nici o fata deci chiar ma iubeste. Dar problema este ca el este foarte foarte gelos din orice lucru micut. Problema in relatia noasta este ca eu le raspundeam baietilor care imi scriau pe Facebook dar doar celor pe care ii cunosteam si chiar foarte decent. Iar dupa ceva timp ia-m dat unui baiat numarul meu de telefon dar doar pentru ca il cunosteam si eram prietenii iar acum iubitul meu si-a pierdut increderea in mine si ne-am despartit dar totusi mai vorbim pentru ca ma iubeste. Acum nu ma mai crede orice ia-s zice si nu vrea sa inteleaga ca chiar imi pare rau si ca nu voi mai face asta, dar acum el si-a pierdut increderea in mine. Ce sa fac ca sa ne impacam si sa aiba incredere din nou in mine si sa fie tot ca la inceput? Va rog mult ajutati-ma si luati problema in serios. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu ai avut nici o greseala, el a vrut sa aiba controlul asupra ta, nu vorbi cu ala, cu aia, intelegi?
Ce incredere sa-si piarda? Este doar gelos, daca te prindea cu alt baiat de mana era cu totul altceva. Lasa-l pe el sa faca primul pas in a spune daca sa va impacati, el o sa spuna asta! Dar spune-i sa nu te mai controleze atat pentru ca, cat timp esti cu el, nu te mai intereseaza altcineva!
O zi buna!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nimic... aparent e un gelos si un ahtiat dupa control. Daca tu nu ai facut nimic si el sustine ca te iubeste zii sa isi dea doua palme sa revina la realitate, ca nu esti proprietatea lui si poti vorbi cu cine vrei si cand vrei

| Zaygon a răspuns (pentru suntserios):

Exact! Sustin ideea lui suntserios. E vorba de incredere si libertatea, spatiul personal al fiecaruia. Fiecare dintre voi doi are dreptul sa povesteasca cu cine vrea atata timp cat nu va inselati unu pe altu.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna.
Mi se pare amuzant faptul ca ma regaseam pe mine in ce ai scris laughing doar ca eu nu as renunta la prietena mea pentru nimic big grin
Cheama-l la o plimbare prin parc si spune-i ca pe tine nu te intereseaza sa fii cu alti baieti si ca totul o sa fie bine daca va impacati. Eu personal as mai da o sansa relatiei daca persoana respectiva este sincera si nu va mai proceda la fel.

| Maximoff_Deea_1982 a răspuns:

Sa ii recastigi increderea. Adica, in mod normal, trebuie sa iei totul de la inceput, sa incepi de la "doar prieteni" si apoi mai departe, cu toate ca dureaza ceva timp. Ai putea sa incerci sa ii explici ca poti avea si alti prieteni baieti si ca nu are de ce sa fie gelos.
Sper ca te-am ajutat :*

| danasivali a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii lasi putin timp sa isi faca ordine in ganduri si apoi te duci si vorbesti cu el sa ii explici totul.El a devenit gelos pentru ca ii pasa de tine si chiar te iubeste cu adevarat.Trebuie sa ii explici ca, daca esti cu el asta nu inseamna ca nu poti avea si un alt amic.Succes!