| anonim_4396 a întrebat:

Bună lume bună happy Mă aflam cu colegii mei intr-o sală de curs la universitate, ascultam cu atentie profesorul. La un moment dat, pe neașteptate o colegă care stătea pe primul rând, lingă prof, întoarce capul și se uită direct în ochii mei, ma surprins foarte mult privirea, o privire foarte pătrunzătoare și în același timp parcă sfidatoare, plină de teamă parcă... m-am pierdut, ma dezorientat, eu eram la 6, 7 metri distanță (ultimul rând) Nu prea înțeleg, oare ce semnal o fi și ăsta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici un semnal!
Probabil a auzit un zgomot venind din spate si s-a intors sa vada ce se intampla, crezand ca vine de la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O scurta privire nu-i mare lucru, ca uneori se poate trage de la o nesimtire de care ai dat dovata in pauza, sa spune, de exemplu. Dar privirile lungi si insistente, semnifica doua chestiuni; fie te urasta, fie te place. Asta daca e real ceea ce spui.