| anonim_4396 a întrebat:

Hei, ma confrunt si eu cu o situatie si nu mai stiu ce sa cred. E un baiat cu care sunt colega... de obicei daca ma uit la el cand trece pe langa mine incearca sa-mi evite privirea, de multe ori cand e in preajma altora se poarta ca si cum nici nu i-ar pasa ca ma poate rani (rade cu ei de mine, arunca cu apa pe mine s-a.m.d.). Odata i-a spus prietenei mele ca ma evita. Dar ce m-a surprins a fost ca la pregatire cand am fost imp si statea in fata mea, nu se uita la profesor, ci toata ora m-a fixat cu privirea fara nicio jena ca-l vad. De unde comportamentul asta? Chiar ma uraste?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa se pare, comportamentul lui este total neadecvat, de parca vrea sa-ti faca rau, sa te sicaneze.
Evita-l si nu te mai uita la el!

| blairelovesmusic a răspuns:

Bullying 100%... vorbeste cu parintii tai si rezolva problema cu bullying-ul pana nu e prea tarziu. O sa devina o trauma daca nu faci ceva.

| elennax a răspuns:

Evita-l.

O persoana cu mentalitate mai invechita ti-ar spune ca asa se comporta baietii cand plac o fata, dar asta e bullying.

| tortilă a răspuns:

Nu te uraste. E posibil sa vrea sa-ti atraga atentia. Nu-ti bate capul, nu cred ca merita sa depui niciun efort pentru el.