| 67893628191927271 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am facut dragoste luna trecuta cu iubitul meu neprotejat si si-a dat drumul de mai multe ori in mine, luna aceasta pe data de 1 mi-a venit menstruatia 3 zile dupa care s-a oprit. Azi pe data de 27 mi-a venit iar, mentionez ca am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negative inainte sa-mi vina menstruatia a 2 oara!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testele facute sunt eronate, fiind facute inutil, mult prea devreme,
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, niciodata inainte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia decurge in conditii similare cu menstruatiile anterioare, ca numar de zile, cantitate de sange eliminat, flux zilnic, culoare aspect, etc, in acel caz reprezinta GARANTIA ferma ca NU poate sa existe o sarcina,

| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația nu ai de ce să îți faci griji.