| Beyush a întrebat:

Luna trecuta mi-am inceput viata sexuala iar acum, cand mi-a venit ciclul, mi-a tinut doar 2 zile. De obicei imi tinea 3-4 zile, uneori chiar 5. E ceva in neregula?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ma intreb daca nu esti insarcinata si asta n-a fost menstruatie ci o sangerare de implantare a sarcinii. Daca nu, inseamna ca ai o dereglare a menstruatiei, posibil produsa de stresul inceperii vietii sexuale. Oricum, e cazul sa-ti faci un test de sarcina la minim 7 zile de la prima zi a sangerarii respective si apoi, indiferent de rezultat, sa mergi la un ginecolog pentru consult.

| marsy a răspuns:

Cerd ca e din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala

Răspuns utilizator avertizat
| dana1986 a răspuns:

,
linistea ta poti face un test de sarcina dar nu este nimic grav, ai o schimbare hormonala doar ai devenit femeie. Felicitari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai ceva, din moment ce ti-a venit. Dupa inceperea vietii sexuale apar unele modificari in organism la nivel hormonal. Daca te-ai protejat poti sta linistita.