| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta am avut actul sexual iar acum trebuia sa-mi vina... dar in tot acest tim am avut stari de voma si greturi.se poate sa fi ramas insarcinata?sad

6 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

DAAAA....greata, voma sunt primele stari care iti arata ca ai ramas insarcinata

| Dara a răspuns:

Daca nu te-ai protejat, da e posibil sa fi ramas insarcinata. Fa-ti un test de sarcina si apoi du-te la control. Asa vei sti sigur. Si pe viitor, protejeaza-te! E cel mai bine asa.

| marria a răspuns:

Deci nu te-ai protejat...ai grija cu lucrurile astea k nu e de glumit... fa-ti un test de sange beta HCG - nu costa mult si e cat se poate de sigur...simptomele tale ar putea fi primele semne ale unei sarcini dar nu neaparat.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Pai nu te-ai protejat?

| ioana_5498 a răspuns:

Ca sa fi sigura du-te si ia un test de sarcina, costa cam 10 Ron, si e 99, 9% sigur. Protejeaza-te, exista si alte metode contraceptive daca nu vreti sa folositi prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa inteleg ca ai facut sex neprotejat si de aceea esti ingrijorata. Foarte rau, data viitoare incearca sa te protejezi!
In primul rand greturile apar abia dupa 2 luni, depinde de femeie, probabil esti speriata si iti creezi singura simptomele din cauza stresului si a faptului ca te gandesti intens la lucrul asta.
Cel mai bine este sa te duci la ginecolog, iti faci un control, un test de secretie poate si papanicolau si iti va spune si daca esti sau nu insarcinata sau daca ai luat vreo boala cu transmitere sexuala.
Daca ti-ai inceput viata sexuala trebuia sa stii ca asta implica pe langa placere si responsabilitate din partea ta si a partenerului asa ca PROTEJATI-VA!