| Larisa_5606 a întrebat:

M-am bagat intr-o relatie pe fb cu un baiat, insa chestia care m-a uimit a fost ca baiatul pe care eu l-am placut ne-a dat like la stare.Nu inteleg, uneori acela imi dadea semne ca nu ii sunt asa indiferenta, insa si-a luat-o in cap si nu ne-am prea mai intalnit.De ce? Se bucura chiar asa mult pentru noi? Multumesc frumos.Astept sfaturi.

2 răspunsuri:
| Abadonna a răspuns:

Si chiar conteaza? Sunt unii care nu prea au ce face cu viata si dau click-uri... poate tipul asta vrea sa dea click-uri care se si vad ca au fost date asa ca le da pe FB si anume dand Like-uri big grin. Inteleg ca desi esti "intr-o relatie" cu acel baiat, mai tare te pasioneaza ce a facut un altul? Pai atunci mai bine il lasi balta pe cel cu care esti daca pe tine te intereseaza de celalalt.
Si indiferent de asta, de ce traiti pe FaceBook? Nu mai bine sa fie ceva real, face 2 face? Chiar nu va inteleg, ce s-a intamplat cu plimbarile, saruturile, cadourile...acum se da like xD.

Cel mai probabil nu il pasioneaza prea mult si doar vrea sa fie ironic. Daca nu zice mai mult de atat atunci ignora-l. Daca vrea sa vrbeasca inseamna ca e mai mult de atat si asculta-l ( daca vrei ) si apoi decizi cum sa actionezi. Simplu.
Tare bag de seama ca majoritatea celor din generatiile mai noi nu prea au habar ce sunt acelea chestiuni importante si nici cum sa gestioneze relatia/interactiunea cu alti oameni.

| ForeverAnonim a răspuns:

Ti-a dat like pentru ca poate l-ai facut invidios! si nu stie cum sati mai atraga din nou atentia big grin :X asa fac baieti laughing mai ciudat dar e adevarat happy