| A_7153 a întrebat:

m-am combinat cu un baiat ca sa il uit pe baiatul pe care il iubesc :-sthinking
am facut bine?
plz helpsigh
fundita:X

Răspuns Câştigător
| DrPedobear a răspuns:

Tu incerci sa te minti ca nu mai tii la el si totodata sa-l faci gelos pe fostul, sa-l faci sa creada ca tie ti-a trecut de el si ca te simti bine in compania altuia. Dar pe termen lung tot tu ai de pierdut si probabil o sa regreti relatia in care esti momentan. Doar in momentul in care te vei simti bine singura te poti gandi la o relatie, asta ca sa fii sigura ca nu suferi dupa altcineva. Dragostea te gaseste cand nu o cauti.

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Si eu am facut la fel, si credeam ca fac bine.winking Dar nu a fost, nici in prezent nu l-am uitat pe baiatul care-l iubesc. Asa ca nu cred ca ai facut bine, asta a fost un gest de imaturitate, si ai aratat ca nu poti rezista.

| msonegirl a răspuns:

Vei vedea daca ai facut bine, abia atunci cand il vei uita pe fostul'. Nu-ti bate joc de actualul si respecta-te pe tine insusi!

Succes in iubire!

| roksy a răspuns:

Depinde daca pe actualtl iubit nu-l placi si stai cu ei numai din complezenta, iar atunci cand esti cu el te gandesti la acel baiat e o problema nu e bine, dar daca simti ceva pentru el e ok in timp se vor aprofunda sentimentele

| Cromasston a răspuns:

Nu ai facut deloc bine. Poate ca o sa reusesti sa il uiti pe fostul iubit, si apoi o sa te desparti de actualul? Felicitari... o sa faci pe altcineva sa sufere pentru a-ti alina tie durerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr`un fel da, Intr`un fel nuhappy

| TheButterflyEffect a răspuns:

Nu ai facut bine. Asta voiam si eu sa fac pentru al uita pe cel pe care il iubesc, dar mi-am dat seama ca nu are rost sa imi bat joc de alt baiat. Daca il placi pe baiatul cu care esti acum impreuna, posibil ca il vei uita pe cel pe care il iubesti. Totusi cred ca nu ai facut bine, poate ca mai aveai sanse la cel pe care il iubesti, dar acum da-i o sansa noului baiat. Poate ajungi sa il iubesti, cine stiewinking.

| Cam3lya a răspuns:

La fel am facut si eu ca tine dar s-a dovedit a fi nefolositor pentru ca eu inca il iubesc, iar acum ne-a impacat, sper ca si u sa ai parte de dragoste de la cel pe care il iubesti, bafta!:*