| 4827 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a combinat cu baiatul care eu il iubesc de 2 ani. Ce sa fac sa ma rzbun pe ea angryangry? (in afara de a ma cupla cu un baiat care ei ii placelaughing )

Răspuns Câştigător
| Lauryk_3284 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa porti o discutie cu ea sau daca nu vrei sa vorbesti personal cu ea trimite-i un sms cu tot ce ai pe suflet si in care sa-i spui cat de mult te-a ranit facand acel lucru.razbunarea nu e o arma tocmai buna in astfel de situatii.adica razbunarea in general nu duce la nimic bun.lasa timpul sa le rezolve pe toate.

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cat timp tu ai stat si te-ai uitat, ea a actionat si i-a spus omului ca-l place.Concluzia:sa fii sanatoasa,nu e vina ei, ci numai a ta. Daca viitoare sa actionezi, ca iar te pui pe plans ca nu-ti pica ce vrei din cer.

| Jony123 a răspuns:

Nu cred ca razbunarea ar fi o solutie buna, poti vb cu ea, daca stie deja ca il iubesti trebuia sa iti zica dinainte de a acepta, dar asta a trecut nu mai poti face nimic. Vb cu ea, spune-i ca nu ti-a placut deloc cum a procedat ea si vezi cum faceti sa ajungeti la un consens, poate cedeaza ea si te combina ea cu el... happy
Sper ca team ajutata! Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| deeea28 a răspuns:

Tu iubesti un baiat de 2 ani, dar el stie, adica aveti o relatie sau doar il iubesti asa..."din priviri"? Daca il iubesti asa, fara sa stie, nu stiu daca prietena ta are o vina prea mare, vina ar fi a ta. Ea saraca o fi asteptat, doar doar faci ceva, dar s-o fi saturat de atata asteptat. Iar in caz ca ai o relatie cu acel baiat, tot n-as da vina pe ea. Consider ca atunci cand exista asa ceva intr-o relatie, vina o are cel care este implicat intr-o relatie, nu cel care n-are nici o raspundere fata de un iubit(a). Asa ca nu stiu daca are vreun rost sa te razbuni pe ea.

| engerAshU a răspuns:

Femei nebune... rolling on the floor
Ce'ai cu fata? ce daca tu il iubesti? e vina ei ca tu nu i'ai spus lui ca'l iubesti si nu te'ai combinat cu el?| nu. asadar si prin urmare, nu vad dc sa faci o tampenie de genu.
si... sa te combini cu candva de cine ii place... pai, daca ea deja e cu cineva, tu chiar crezi ca o va pune la pamant faptul ca esti tu cu un fost "idol'/ laughing neah. mai bine o lasi balta happy

| 4827 explică:

Pai ea stie ca il iubesc, si app, am cerut moduri cum sa ma razbun, asa ca daca ai comentarii mai bine nu te mai obosii sa le sctii

| 4827 explică:

Ia mai terminati draq, suntem pe TPU, sa raspunda cine ma poate ajuta, nu cine isi bate joc, asta fac doar oamenii retardati