| anonim_4396 a întrebat:

M-am cunoscut cu iubitul meu pe net.deocamdata nu ne-am vazut pentru ca el este in alta tara. vorbim la telefon si pe mess de aproape un an. Avem 2o de ani amn2.Ne intelegem super.peste o luna urmeaza sa vina in tara si vrem sa locuim impreuna.Parintii mei sunt plecati si ma simt ff singura, la fel si el, se simte singur acolo.cu el pot vorbi orice iar el vorbeste orice cu mine.Acum cand vine vrea sa vorbeasca cu parintii mei sa pot merge cu el, sa locuim impreuna in alta tara, pentru ca el munceste acolo. dar ar fi in stare sa ramana un timp aici pentru ai convinge pe ai mei ca, chiar ma vrea in viata lui.Nu vrea sa mai fiu departe de el...si nici eu nu vreau sa mai fie departe de mine.Credeti in povestea noastra? eu sunt cam pesimista, pentru ca mi se pare prea frumos sa fie adevarat, dar imi doresc din tot sufletul sa fie asa. tin sa mentionez ca tot timpul se gandeste la mine, imi da mesaje, ma suna...la fel si eu!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of dragalasii de voi love struck.
Cred in povestea voastra. Dar stati impreuna in tara cateva luni, poate in vacanta de vara. Sa vedeti cum va intelegeti si cum va impacati cu traiul in doi.
Dupa luati decizile importante.

Mult noroc scumpo.

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Nu pot să-mi dau cu părerea, însă tu ar trebui să vezi asta după ce o să vă cunoaşteţi personal. Din moment ce nu aţi depăşit virtualul, nu ai de unde să-l cunoşti atât de bine încât să crezi că este dispus să facă atâtea compromisuri.
Ai dreptate, atunci când vezi că un lucru este prea frumos, trebuie să te gândeşti că ceva nu e în regulă. Ştim cu toţii că fericirea este efemeră şi că odată şi odată apar şi momentele neplăcute.
Nu pot spune că nu cred în povestea voastră. Cred, însă în proporţie de 60%. Sunt cam sceptică în privinţa persoanelor cunoscute pe internet, mai ales că el este acum şi în altă ţară.
Ar trebui să mai aştepţi o perioadă să-l cunoşti mai bine, abia după aceea să pleci cu el în altă ţară. Deşi poate crezi că îl cunoşti în totalitate pentru că aţi vorbit foarte multe pe messenger şi la telefon, nu e chiar aşa.

Multă baftă!

| fabiola a răspuns:

Inteligent raspunsul lui @dany! Atunci cand vine in tara sa-ti convinga parintii, profita de asta.Cel mai important este sa te intelegi tu cu el, sa fiti compatibili!

| butt3rfly16 a răspuns:

De cele mai multe ori relatiile la distanta sunt cele mai grele si cele care se termina repede din cauza geloziei si a neincrederii.Din cate spui lucrurile par sa fie puse cap la cap si ca totul sa fie ok. Faptul ca vorbiti pe net si nu v-ati vazut e si asta ceva pentru ca una e cand iesiti afara, va vedeti, petreceti momente de neuitat impreuna si alta e sa comunicati prin diferite mijloace alternative.Cat despre faza cu parintii depinde cum vor privi situatia si cum o vor intelege.Important este ca voi sa aveti incredere in aceasta relatie si sa fie totul bine.Va doresc mult succes!

| alliwtsa a răspuns:

Duceti-va la dragoste.rohappy

| Dany_9065 a răspuns:

As vrea sa cred asa ceva si chiar te rog sa ma anunti daca aceasta "iubire virtuala" va merge.
Eu in locul tau nu i-as zice "iubit" si mai degraba "amic virtual"
In general lumea care e prin alta tara si nu reuseste sa-si faca o relatie(asta pentru ca romanul nu e vazut bine in alte tari) incearca sa-si faca o relatie virtuala in primul rand sperand ca, cand va ajunge in tara sa-si faca o relatie cat mai repede.
Am avut si eu doua relatii de genul asta, acum multi ani si vreau sa zic ca nu e acelasi lucru si in realitate.Eram la fel plecat din tara si nu am gasit pe nimeni in zona unde eram.Pe internet poti scrie orice... poti sa te exprimi cum vrei, sa fi cine vrei.
Crezi ca e singurul cu care te poti intelege si discuta deschis despre orice? De exemplu si eu sunt dispus sa vb.cu oricine, despre orice fara nici o jena...dar poate in viata reala mai am unele retineri.In viata reala te poate deranja anumite lucruri la el pe care nu le vezi in scris sau prin telefon.Gesturi urate, mistouri, poate fi incapatanat. poate fi total diferit.

Deci mare grija.nu il cunosti decat virtual iar viata reala difera fata de cea virtuala.

Sper ca nu te-am dezamagit
Mult succes!

| Brandusha16 a răspuns:

Draga alexsandra, depinde daca va potriviti. Trebuie intai s va cunoasteti sh pe urma s luati o decizie asupra mutatului impreuna. Eu, primul iubit si prima mea iubire, tot p net am cunoscut.o. Si sa aveam doar 13 ani. Si relatia a tinut 2 anisad. (ieri faceam 2 ani sh 5 luni cu el sad ). Daca va potriviti si crezi u ca merita, lupta. Mult noroc!

| nikol a răspuns:

Desi multe intalniri de pe mess nu au mers. poate tu ai noroc.Dar cel mai bine ar fi sa il cunosti mai bine dar sa fiti impreuna nu el in alta tara ca asa nu ai de unde sa il cunosti.Deci draga mea cel mai bine ar fi sa il cunosti mai bine sa nu iti para rau dupa aia.Ca pe mess multi spun ce vor ...Deci ai grija ca multe se intampla pe mess.

| rebecca_3825 a răspuns:

Cred ca intai trebuie sa stati 2-3 luni impreuna sa vedeti cum va itelegeti apoi cum spunea si inocenta sa luati decizii importante
mult noroc
succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa stam si in tara impreuna cateva luni(el vine in tara pentru mine,pentru ca inainte sa ne cunoastem, trebuia sa isi faca vacanta in franta)asa cum ati spus si voi, ca sa vedem daca merita sa ne mutam de tot impreuna.va multumesc tuturor pentru raspunsuri...ps:am uitat sa spun ca noi avem prieteni comuni si ca e posibil sa ne fi vazut acum vreo 4 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu am vorbit absolut tot, unele chestii am preferat sa le vorbim atunci cand o sa ne intalnim.incredere pot spune ca avem unu in altu,mai ales eu(stiu ca nu e frumos,dar i-am citit arhiva pentru ca acum se poate face asta big grin,si are intentii serioase,adica spune tuturor ca sunt iubita lui,e mandru ca il astept etc)ba chiar de cand vorbim nici nu mai iese,tot timpu liber il petrece cu mine, pe mess. sper ca v-am mai lamurit. daca aveti intrebari, astept! va pooop