| dewtsaa a întrebat:

Buna as vrea un sfat un nebun ma tot urmareste este foarte periculos tocmai ma despartit de iubitul meu si eu sufar foarte mult si amn2 ne iubim si vrem sa fim doar ca ne e frica ca ala ne.a amentintat iar parinti lui nu il lasa cu mine ce sa fac amn2 ne iubim mult si ne dorim sa fim iar impreuna

Răspuns Câştigător
| ursyca a răspuns:

Exista politie, pentru astfel de nebuni. Se face o plângere penală (2 exemplare, unul îl opreşti la tine) pentru acte de hărţuire ( mai nou poliţia nu ia în considerare simple sesizări) cu număr de înregistrare la cea mai apropiată secţie de poliţie. În această situaţie este benefică şi mărturia unei alte persoane (să ai şi un martor).

5 răspunsuri:
| ionut1134 a răspuns:

Spune-le parintilor iar parinti sa faca plangere la politie daca nu nebunu ala va va urmari pana nu va va ataca sau si mai rau sa va omoare dar daca ai peste 18 fa singura plangere

| dewtsaa explică:

Mie nu imi e de ala mie de iubitul meu vreau sa fim iar impreuna.