| rossanna a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 5 luni, suntem plecati in alta tara, unde ne-am si cunoscut.Ne intelegem foarte bine si ne iubim, el a fost primul baiat cu care am facut dragoste si nu regret ca am facut-o cu el.Problema e ca no prea mai are de munca aici si vrea sa se duca in Romania cat de curandsad. Eu nu pot sta nici macar o zi fara el.Se intelege bine si cu parintii mei. El zicea ca pot veni sa stau toata vara la el si ca vom continua relatia dar mi-e frica de o inca relatie la distanta, nu vreau sa sufar iarsad. Inca nu am hotarat ce sa facem.Cum as putea sa-l conving sa ramana aici sa-si mai caute de munca. I-am zis ca daca e vin cu el, si el m-a intrebat :stii ce inseamna asta nu? ca, cale de intoarcere nu mai e. ii e frica mereu ca mai tarziu o sa-l las si nu vrea sa sufere.Cum as putea rezolva ca totul sa fie bine.Credeti ca ar fi bine sa plec cu el? Am 18 ani. Il iubesc prea mlt si stiu ca si el ma iubeste...

4 răspunsuri:
| vis a răspuns:

Terminati scoala facultatea! Daca e Iubire adevarata si e sa fiti impreuna nu va veti desparti niciodata! Sfatul ce-l mai bun asta e Termina scoala fa facultatea ca sa nu regreti mai incolo.

| Raya_9247 a răspuns:

Spune-i ca am zis eu ca vine degeaba in Ro ca daca acolo nu isi gaseste job, aici nici atat (iar daca isi gaseste o sa castige un salariu de kko) Bafta.sau mai este posibilitatea sa vina sa piarda putin timp pe aici sa vada cum merg lucrurile (cu siguranta se va intoarce inapoi la tine)pentru ca in tara lucrurile nu sunt nici pe sfert "roz".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum a fost prima oara ti-a placut? eu zic sal lasi sa vina ca sasa acolo n-are ce face pierde timpu degeaba aici poate mai are prieteni parerea meabig grin

| deeadeeadeeadeea a răspuns:

Crede-ma cel maii bine e ca sa iti faci un viitor si daca el chiar te-ar iubi ar ramane langa tine la bine si la greu. fa o facultate, acum nu ajungi departe fara facultate