| anonim_4396 a întrebat:

Suntem de 6 luni impreuna si el spune ca vrea o relatie serioasa si indelungata cu mine insa nu inteleg de ce nu ma suna pe telefon. Numai prin mesaje vorbim de cand ne cunoastem. Foarte rar ma suna, o data pe saptamana (acum, dupa ce i-am reprosat ca nu ma suna, inainte nici macar atat de 'des' n-a facut-o). Eu si parintii mei suntem pe abonament si eu am 800 de mesaje dar niciodata nu-mi ajung. Ii folosesc si pe alor mei care au fiecare cate 600 deci in total 2000 de mesaje 'vorbim' pe luna cu iubitul meu. Azi de exemplu i-am zis ca nu mai am mesaje si ca nu pot vorbi cu el iar el m-a intrebat ca de ce nu-i cer telefonul de la parinti. Insa ai mei au fost plecati. Si el o preferat sa nu vorbeasca cu mine atunci daca nu putem vorbi prin mesaje. M-am asteptat sa-mi spuna 'asta nu-i un impediment, te sun atunci'. Nu stiu ce sa cred despre situatia asta. Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele eu cred că nu este un băiat serios, păi dacă iubesti o fată o suni să i auzi vocea, să vezi ce face cum se simte dacă are nevoie de ajutor, nu dai mesaje doar, poate are pe alta si nu vrea să stie că el se vede si cu tine, nu stiu zic si eu, tu trebuie să vorbesti cu el serios deoarece nu se face asa, el i ti cere să ceri telefonul părintilor tăi, păi ce fel de băiat e el?

| Azµre a răspuns:

Poate nu îi place să vorbească la telefon sau poate nu poate vorbi... l-ai întrebat?

| Cristiann25 a răspuns:

Aoleu asta e timid! E genul cum sunt si pe aici:la calculator, prin mesaje etc toti au tupeu sa vorbeasca, sa fie "smecheri" dar fata in fata, la telefon nu mai au.Trebuie sa ai o discutie cu el personal nu cu noi aici, pe TPU!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristiann25):

Ba da e bine că ne intreabă si pe noi nu? Fata are nevoie de ajutor si noi de aceea sinte m aici să o ajută m dacă ave m cum.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Dar de vazut va vedeti?
Poate ii e rusine, sau poate are pe cineva in camera care aude ce vorbeste.

| ErikaEri a răspuns:

Timiditate inseamna. nu are taria de sine sa se exprime liber prin cuvinte, decat prin scris. si sunt sigura ca nu se simte atat de ''linistit'' in conversatii incat sa isi dea drumul la gura. ia-l incet si suna-l tu cate 1 min o data de 4-5 ore, o sa fie mai bine

| bernik a răspuns:

Poate nu poate vorbi la telefon..te.ai gandit?

| Nicolen a răspuns:

Eu cred ca asteapta momentul oportun sa te ceara in casatorie. Daca iti auzea vocea puteai ramane insarcinata, deci s a protejat. Multumeste-i pentru asta