| Melda a întrebat:

M`am despartit de iubb meu acum vreo 5zilee.Noi am fost impreuna aproape un an.In vacantaa de vara ne-am certat si toata vacanta nu am vorbit.Acum cand a inceput scoala ne-am impacat din nou si acum l-a trimis pe un baiat sa`mi spuna sa ne despartim.Nu stiu cee sa mai fac.Sambataa seara am vrb`it cu el pe mess si m`am rugat aproape o ora de el sa ne impacam nu a vrut.Eu si vreau si nu vreau sa ne impacam.Prietenaa mea cea mai buna imi zice sa nu ma mai impac cu el.Cu o zii inainte sa ne despartim a intrat in clasa si eu stau langaa usa si l`am chemat putin, i-am zis sa`mi dea un pupic si nu a vrut(suntem in aceeasi clasa). Cand m`am rugat de el sa ne impacam a zis alta data si l`am intrebat cand si a zis cand ii vine lui sa ne impacam.Cand o sa`mi zica din nou sa ne impacam ce sa zic? Fundaaa

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu te lovesti de un total refuz din partea lui.E clar dezinteresat si, cerandu-i cu suspine reimpacarea, nu vei face decat sa ii pari o cicalitoare.Niciodata sa nu te mai umilesti atat pentru un baiat.Nu se merita.

| SimonaAdina a răspuns:

Un baiat care nu este in stare sa iti spuna in fata ca nu mai vrea sa continue relatia cu tine, nu merita nici macar atentia ta.Parerea mea este ca ar trebui sa renunti la el si sa nu te mai impaci niciodata cu el pentru ca nu merita o fata ca tine.Stiu ca iti va fi foarte greu ca o sa-l vezi zilnic deoarece este si colegul tau, dar cel mai bine este pentru tine sa o asculti pe prietena ta, si sa nu mai vorbesti niciodata cu el.Fi indiferenta pentru ca nu meriti sa iubesti o astfel de persoana,esti tanara si cu siguranta o sa-ti gasesti un alt baiat care o sa te iubeasca si care,cu siguranta o sa fie mai dragut si o sa aiba mai multe calitati decat el. Apropo, din ce motiv v-ati despartit? Sper ca te-au ajutat sfaturile mele, pwpici!

| DizzyXD a răspuns:

Cred ca fostul tau prieten s-a indragostit de altcineva, eu zic sa gasesti altu, nu merita sa pui suflet pentru un prost crede-ma happy

| bughy89 a răspuns:

Salut! Nu are rost sa stai dupa el. Din moment ce iti raspunde asa de rece inseamna ori ca nu il mai intereseaza ori ca vrea sa vada cat de departe poti merge pentru el. Totusi eu zic sa renunti la el, linistita, pentru ca baieti sunt destui. Schimba-ti atitudinea fata de el si atunci o sa vezi actiunile lui. Joaca-te un pic din pozitia lui si dirijeaza tu actiunile si atunci ai sa vezi ce e de facut. Pune-l in situatia in care esti tu acum si vezi daca ii place. Daca ramane indiferent inseamna ca nu mai are rost. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia sa se duca la masa. oh go on
Nu te merita, dar ce tu faci? Stai dupa el, e VIP si am ratat eu nr nou de la Super Star.
Fi indiferenta cu el si ignora-l, daca vorbeste cu tine raspundei in sictir.
Si cat despre impacare, pentru ce? De ce sa te impaci cu un nesimtit ca asta, ok v-ati despartit, dar eu nu concep sa nu ramaneti prieteni macar. Daca el chiar nu mai vrea lasa-l in pace.
Si ps : o sa vina el la tine cand o sa vada ca nu mai prezinta interes pentru tine, si sti ce o sa ii faci tu? Ii intorci spatele.
Nu te merita, apreciazate mai mult!

| ilovemilka a răspuns:

Prietena ta are dreptatewinking De ce sa va impacati daca el nu vrea?! Poate ca nu te mai iubeste? Sau poate ca si-a gasit pe altcineva... Parerea mea.Eu cred ca nu e drept sa te rogi tu de el, chiar daca il iubesti, iar daca el te iubeste cu adevarat va dori sa va impacati.Si poate ca va veni acea zihee hee
Nu stiu daca ti-am fost de ajutor:*, dar...

| IoanaIorga a răspuns:

Nu te impaca cu el daca atat e de serios! lol