| isabela25 a întrebat:

Impacarile dupa despartire au sansa?
Am fost intr-o relatie timp de 4 ani.Ne-am certat si ne-am despartit(initial ideea lui) apoi nu am mai vrut eu sa ne impacam. Au trecut 3 luni de la despartire, timp in care el a mai incercat o data sa ne impacam-nu am vrut eu ca eram de o luna cu cineva, dar el era singur. M-am despartit de prietenul de atunci dar nici nu el nu m-am impacat atunci. Recent l-am sunat si i-am zis ca vreau sa ne impacam. A fost de acord...insa mi se pare absent, si incertitudinea si nesiguranta pluteste in aer. Nu stiu ce sa fac pentru ca vreau sa mearga si sa nu ne despartim iar, dar peste tot citesc ca impacarile de acest gen au viata scurta. Cum si ce sa fac? Multumesc

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Draga, sa va impacati, mergeti la cofetarie, este frumos sa te impaci intr-un loc public, eventual sa va aduceti si prietenii la acest eveniment.Noroc si succes! happy

| isabela25 explică:

Ms mult.Ideea e ca am vb cu el, si a zis ca sunt chestii care trebuie sa si le rezolve singur(cum ar fi ca el considera ca l-am inselat deoarece am fost cu altul cu toate ca stiam ca el inca ma iubea-in timp ce eram despartiti - ) Plus ca el e genul de om care nu prea discuta decat tras de limba de nelinistile sale, pentru ca, zice el, in cazul asta, eu nu am cum sa-l ajut, nu pot schimba ca am fost cu altcineva. A zis ca ma iubeste si acum si vrea sa fie cu mine, insa il doare ca ce am avut noi 2, eu am avut si cu altcineva.Nu vreau sa ma uit peste ani si sa zic...relatia cu el a MAI durat "atata" timp.Pe el il vreau si cu el vreau sa raman! Vreau sa stiu ce sa fac sa fie asa.

| Denyisa a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii explici tot ce te deranjeaza pe tine... daca tine la tine o sa incerce sa se schimbe daca nu, nu are rost sa continui ceva care mai mult suferi.Nu stiu am fost si eu in situatia ta si m-am impacat cu el dupa 4 luni si a mai durat un an relatia ...deci multa bafta:*>big grin

| Denyisa a răspuns:

Pai sti...aici nu e vina ta ca te-ai implicat intr-o alta relatie deoarece daca el a dat cu piciorul el sa suporte.nu stiu mi se par aiurea chestile astea incearca sa il atragi ca ceva nou in fiecare zi daca nu merge trateaza-l cu indiferenta...si atunci poate isi da si el seama ca are pe cineva langa el pentru ca absenta lui pare cum ar fi neinteresat.nu vreau sa te supar dar incearca sa fiti mai diferiti decat ai fost cu fostul sau ca el inainte adica sa aveti o relatie mai draguta sa faceti mai multe lucruri impreuna si sa va schimbati :* multa baftalove struck