| Pysyqtza2012 a întrebat:

m-am despartit de prietenul meu de 2 saptamani si aseara cand stateam cu amicii la vorba vine un baiat pe care il cunosc este mai mare ca mine cu 2 ani (are 16 ani) si vine la noi imi spunea frunoaso si la un moment dat se pune pe banca langa mine, mi-a dat bluza lui sa o iau pe mine ca spunea el "imi este frig".Am stat de vorba toti ceva timp si dupa imi cere numarul de tel...eu nu am vrut sa il dau.Pe la 21 eu vroiam sa plec acasa si el se oferi sa ma conduca acasa,toate bune pana la junatea drumului cand incepe iar cu„imi dai numarul tau", la un moment dat m-am enervat si fara sa-mi dau seama i-am dat o palma peste fata. Miam cerut scuze, iar el nu s-a suparat pe mine si m-a dus pana acasa.Azi toata ziua mi-a dat la mesaje spunandu-mi ca ma place.De unde si intrebarea mea, voi ce credeti: MA PLACE?

12 răspunsuri:
| a răspuns:

Hey! Parerea mea e ca da, te place happy! Tipul totusi e prea direct! E cam tupeist. Dar te place, dupa faza cu bluza lui, si ca iti cerea numarul de telefon, sica ti-a spus chiar el ca te place! Dar iti propun, sa nu ai vreo legatura cu el, sa nu fiti un cuplu niciodata! E posibil sa te indragostesti de el, iar sentimentele lui, sincer, nu sunt prea clare nici pentru el! Doar ii place fizicul tau! Sunt sigura ca e genu ala de tip care se tine dupa 'bunaciuni', iar sentimentele tale pot fi distruse daca s-ar desparti vreodata de tine, spunandu-ti ca nu i-ai placut niciodata cu adevarat, doar asa de fatarda straight face. Nu te baga in chestia asta. Lasa-l pe el sa-si lungeasca limba, si in timp, vei vedea ca ii va trece daca va vedea ca nu-i dai aentie. Comporta-te cu el asa cum te-ai comportat si pana acum (inainte de seara trecuta; fara palme laughing ). Sigur tipu s-a excitat laughing dupa palma primita, si si-o fi zis 'ce buna e!' laughing! Nu merita! Lasa-l in prostia lui. In plus e mai mare ca tine, are 16 ani...straight face, nu vrea decat sa-si bata joc! Acum, asta e parerea mea! Poate a ta e alta! E alegerea ta. Dar nu te place cu adevarat...o sa-i treaca cat de repede! Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta kiss

| Rooobi a răspuns:

Creca te place. in locu lui alt baiat dupa ce i-ai dat o palma poate reactiona nervos

| haryH a răspuns:

Foarte mult daca nu s-a suparat si cred ca te respecta

| MariaFcsb1 a răspuns:

Da din moment ce face astfel de chestiihappy si mesajele:X
Deci da:X Sper ca te-am ajutat:*

| howsenselessdeathhowpreciouslife a răspuns:

Sigur. Te place, mesajele cu,, da-mi numarul'' SIGUR ca te place. Tu esti problema, nu in sensu ala.big grin Adica daca si tu il iubesti.puppy dog eyes Asta e tot ce conteaza, iubirea.♥♥♥♥

| HaKid a răspuns:

Ce filme ai jur!

| andreeaadeeaaa a răspuns:

Pai eu una cred ca te place.Adica i-ai dat si o palma si nu s-a suparat. Ignora-l cateva zile sa vezi cum reactioneaza si asa sa iti dai seama daca te place cu adevarat.

| shnowmen a răspuns:

Deci fara sa stii cum s-a intamplat asta, bratul tau s-a ridicat si-o ricosat in obrazul baietului, dupa care el s-a prefacut ca n-a vazut nimic si te-a condus pana acasa ca sa nu-ti fie tie frica sa mergi la ora 21 pe strada.Ti-as fi dat si eu vreo doua palme ca poate iti revii, vorba unei melodii.

| Innkid a răspuns:

Dupa ce il vei cunoaste mai bine iti vei da seama singura de raspuns. Ce trebuie tu sa faci acum, in caz ca te atrage si pe tine in vreun fel persoana lui, este sa-i dai sansa sa va cunoasteti mai bine.Ai grija ce alegere faci ca sa nu suferi mai tarziu, nu sunt de ajuns cateva ore sa ajungi sa-ti placa o persoana cum a afirmat el happy.Si din cate imi dau eu seama tu inca ti la fostul din moment ce ai tinul sa-l mentionezi la inceputul intrebarii, desi intrebarea avea perfecta logica si fara sa precizezi de el.In caz ca vei ajunge sa-l cunosti mai bine si sa-ti doresti o relatie cu acest baiat ai grija sa iei aceasta decizie fiindca chiar iti place de el nu ca sa-l uiti mai usor pe fostul sau de dragul de a avea o relatie happy

| trandafir12 a răspuns:

Cred ca vrea sa faca doar sex

| ChuckyM a răspuns:

Da, te place!
Problema e că băieţaşul, aşa cum l-ai descris tu, pare cam disperat. Ori după tine, ori să aibă prietenă. laughing
Pare el cam prostuţ, aşa.
Totuşi, dacă şi tu îl placi şi îţi doreşti, eu zic că ai putea încerca o relaţie cu el, să vezi cum e, dacă-ţi place... na, chestii de genul ăsta. Dar să nu te ataşezi prea tare de la început, ca el să nu îşi bată joc de tine.
So go for it, girl!
Baftă! :*

| Memi a răspuns:

E posibil... daca e atat de insistent.Incercarea moarte nu are si daca e genul tau pana la urma poate ii poti acorda o sansa.E alegerea ta, dar gandeste-te bine.