| Alexandra0111m a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat de aprox un an de zile, ne-am inteles foarte bine la inceput si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste si are incredere in mine si eu la fel lui.
In fine, ca sa nu o lungesc ne am inteles super in primele 5 luni de relatie, pana ce eu m-am mutat si mi am schimbat si jobul si nu mi-a mers chiar foarte bine in acea perioada si de atunci am inceput sa ne certam si el a inceput sa fie mai distant ( nu ma mai suna asa de mult, nu mai imi trimitea atat de multe mesaje, etc) iar mie nu prea mi-a convenit. Mentionez ca el lucreaza in afara pe vapor si este plecat 1 luna si sta doar 2 sapt acasa. Asa ca fiind vorba si de distanta cand venea acasa voiam sa imi petrec cat mai mult timp cu el dar nu stiu cum se facea ca mereu se ivea cate ceva si niciodata nu stateam impreuna cat as fi vrut eu.
Am tinut o asa pana asta vara in august cand am avut o cearta destul de urata si atunci ne-am despartit, el si a dorit asta. peste cateva sapt m-a cautat sa ne impacam. Ne am impacat atunci el spunandu mi ca spera sa am incredere in el ca ma iubeste si ca lui nu ii place cand ma crizez si fac pe nebuna si ca spera ca am inteles asta. Ne am inteles f bine dupa aceea in sept si octombrie, pana acum in noiembrie cand iarasi am simtit o distantare din partea lui, cand era la munca imi spunea ca vrea sa doarma ca a muncit mult... atunci am incercat sa il inteleg si sa nu mai crizez cum zicea el, dar si cand a venit acasa la fel imi zicea ca se culca si atunci nu am mai inteles si m-am enervat f tare si am zis ca ne despartim. A venit la mine si si-a luat lucrurile pe care si le-a adus si ne am zis pa.
Credeti ca va mai exista vreo impacare? Oare eu sunt aia nebuna?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Am citit si intrebatea si si aici ce ai scris.
Nu trebuie sa te iei dupa prieteni chiar daca cu asta au avut dreptate
Nu exista niciodata din punctul meu de vedere din partea unui om care vrea sa mentina o relatie "nu am timp,nu am chef,nu vreau acum,sunt prea obosit" un om care iubeste si vrea sa mentina flacara vie doarme cu tine la telefon daca e nevoie dar nu inchide cand ai nevoie de el pana nu ii spui tu ca il lasi sa se odihneasca.
Avand in vedere ca este distanta asta asta mare de timp in care nu va vedeti nu exista altceva de facut frate vrei femeia aia, o iubesti ii faci promisiuni, o vrajesti si zapacesti de cap ca atunci cand zice bun hai tu sa zici paaai nu stai ca sti ca...
Alta chestie eu cred ca la voi se baza mai mult pe relatii intime si hai sa mai vorbesc si eu la telefon cand ma plictisesc si tu tineai la el chiar si pentru acele putine momente el stia si ce zicea hai ca ii mai bag doua vrajeli sa ii treaca supararea sa mai am cu cine vorbi si la cine ma intoarce.
Nu pune botul la vrajeli din astea ca e clar ca ai mi de motive sa renunti si tu le vezi bine distanta, profit, imaturitate, faptul ca te considera proasta...

9 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Un început promițător, dar pot sa zic ca relatia ă fost destramata din neglijență de ambele părți!

| Alexandra0111m explică (pentru ShamelessQboy):

Neglijenta? ce te face sa spui asta? eu una pot spune ca nu am neglijat relatia, ba chiar am pus-o pe primul loc si poate ca aici am gresit, trebuia sa fiu mai nepasatoare si sa il las in pace

| ShamelessQboy a răspuns (pentru Alexandra0111m):

Cred ca trebuia sa va străduiti sa petreceți cat mai mult timp împreună!

| Staif a răspuns:

Asta nu e dragoste. Ce intelegi tu prin "ma iubeste"?
Iar o relatie nu se incheaga nici prin "a fi nepasatoare ca sa-l atrag" si nici prin a sta calare toata ziua. Ala e doar sex animalic, fara iubire, fara respect, fara nimic. Din ce descrii, nici unul dintre voi nu e responsabil.

| Alexandra0111m explică (pentru Staif):

Cine a zis ceva de sex animalic, nu am fost prieteni cu beneficii sau nu am avut o relatie bazata doar pe sex si spun ca ma iubeste pentru ca mi-a fost alaturi in multe momente grele si m-a ajutat. relatia e mult mai complexa decat am scris eu aici happy

| Ionutszu a răspuns:

Femeie. Acolo unde lucreaza il rupe la munca, nu il sufoca. Daca totusi vezi ca nu merita asta e. Lasa-l asa.

| Spasov_Silvia_1989 a răspuns:

Totusi nu e corect si e o problema destul de grava ca nu comunicati de pe acum ce te deranjeaza. Pe viitor problemele se vor indesi si lipsa de comunikare va aduce consecinte si mai urite, mai ales intr o relatie cand apar si copii va fi destul de greu... dar totusi sa nu uitam ca intr-o cearta sunt doi vinovati cauta sa- ti in primul rind comportamentul tau fata de el daca iti pare ca faci totul corect si n ai nimic de schimbat atunci poate el nu este persoana ta?

| Alexandra0111m explică (pentru Spasov_Silvia_1989):

Da, asta am zis si eu ca intordeauna vina e undeva la mijloc, mai ales intr o relatie, dar el mereu incearca sa ma scoata pe mine vinovata de tot. cand am gresit mi am acceptat greselile ba chiar de cele mai multe ori am lasat de la mine ca sa fie bine, dar amandoi suntem impulsivi si el este foarte rasfatat si se crede cel mai tare si de data asta chiar mi s-a parut aiurea si am decis sa pun punct desi il iubesc foarte mult... el mi-a zis ca eu sunt tot ceea ce el si doreste dar daca a fost adevarat sau nu am sa vad asta in cazul in care se va intoarce

| Alexandra0111m explică:

Eu am 22 de ani si el are 23 si toti apropiatii mei mi-au zis ca este imatur la varsta asta si ca exagereaza. Vreau sa mai spun ca de fiecare data cand incercam sa ii zic ce ma deranja, reactiona destul de urat spunandu-mi ca nu are chef de prostiile mele si ca sunt o nebuna si ca are treaba, dar dupa aceea tot el venea la mine si incerca sa ma impace si sa imi explice ce si cum.

| Freya1 a răspuns (pentru Alexandra0111m):

Am citit si intrebatea si si aici ce ai scris.
Nu trebuie sa te iei dupa prieteni chiar daca cu asta au avut dreptate
Nu exista niciodata din punctul meu de vedere din partea unui om care vrea sa mentina o relatie "nu am timp,nu am chef,nu vreau acum,sunt prea obosit" un om care iubeste si vrea sa mentina flacara vie doarme cu tine la telefon daca e nevoie dar nu inchide cand ai nevoie de el pana nu ii spui tu ca il lasi sa se odihneasca.
Avand in vedere ca este distanta asta asta mare de timp in care nu va vedeti nu exista altceva de facut frate vrei femeia aia, o iubesti ii faci promisiuni, o vrajesti si zapacesti de cap ca atunci cand zice bun hai tu sa zici paaai nu stai ca sti ca...
Alta chestie eu cred ca la voi se baza mai mult pe relatii intime si hai sa mai vorbesc si eu la telefon cand ma plictisesc si tu tineai la el chiar si pentru acele putine momente el stia si ce zicea hai ca ii mai bag doua vrajeli sa ii treaca supararea sa mai am cu cine vorbi si la cine ma intoarce.
Nu pune botul la vrajeli din astea ca e clar ca ai mi de motive sa renunti si tu le vezi bine distanta, profit, imaturitate, faptul ca te considera proasta...