| alinpocris10 a întrebat:

Ok daca tot sunt pe TPU happy sa ma descarc si eu happy si poate primesc si un sfat sa scap de tot
Am fost sau sunt cu o fata (pentru ca nu stiu ce vrea ea nu mai stiu nimic) de 6 anisori in timpul asta sau produs multe modificari. Ea este din brasov eu din bucuresti. Cand ne-am cunoscut ea avea in jur de 10-11 ani eu 14. diferenta de 4 ani acum ea are 16 eu 20. Pana anul acesta eu am tinuto putin din scurt. Am inceput totul cu ea o relatie intima tot. Dar de un an ea a inceput sa ma minta pe fata ca este cu mama ei in oras cu mama ei in nu stiu ce zona a brasovului si chesti de genu si eu de nervi o faceam in toate felurile ca stiam speram sa se schimbe sa isi dea seama. Pana in momentul de fata acum 2 saptamani s-a suparat ca i-am zis dar dami-o pe mama ta aa nu ma crezi si mia inchis. Am sunato pe mama ei si ghici maicasa era acasa cu fratiorul ei care implineste peste o luna 1 an. Cand o sun si ii zic de ce ma minte ca mama ei este acasa ea imi raspunde aa pai sunt cu nu stiu ce prietena nu vroiam sa te superi thinking adica? Si zice hai ca vorbim altadata. Dupa o saptamana eu ma operez la nas ca aveam sinuzita si din cauza ca aveam piramida sparta raceam. Dupa ce ies din spital ea brusc se desparte de mine. Dupa 6 ani! Si dupa o saptamana adica ieri aflu ca a fost in club cu un tip a fost cu el toata perioada asta in care am fost despartiti si ca nu mai are nimic cu el. Dar sa aflu ca are si un alt id si un alt facebook pe care nu le stiu dar sa scapat. Si acum ma gandesc ce pot sa fac. O iubesc tin enorm la ea. De o saptamana nu mai mananc mai deloc nu am pofta de viata sincer la 20 de ani am reusit sa plang sa am depresi chiar nu stiu ce sa fac. Ce as putea nu pot sa o uit. Si ieri a fost ziua mea am facut 20 de ani. Am vorbit cu mama ei si mi-a zis scurt marius tu esti doar prieten cu elena nu ai ce sa ii ceri e normal sa iti ascunda alt facebook sa iti ascunda alt id pentru ca nu esti decat un amic ( AMIC!) Dar eu i zic pai am o relatie cu ea (nu puteam sa ii zic ca da a fost ceva mai mult ca ea a fost de accord acum ceva timp sa incepem si mai mult) Ea ce relatie ati facut sex ( eu nu ) pai vezi sunteti amici. e normal sa iasa cu alt baiat ca nu are nimic cu tine.

Am sunat-o ca am iesit afara cu un prieten de ziua mea sa beau ceva si am inceput sa ma descar la ea ca mai bine ne despartim pentru ca vad lucrile astea intre noi doi ca mama ta ma crede un amic si imi zice ca e normal. Ea ma intrerupt nu m-a lasat sa termin si a zis : Da vrei sa te desparti de mine eu m-am schimbat sa ne impacam si chesti de genu dar eu i-am zis ca asta am ziso doar asa ca nu stiu ce sa fac. Credetima nu pot trai fara ea. Ce pot sa fac nu as putea avea o relatie cu o alta fata, nu as putea sa mai fiu cu cineva chiar niciodata. Stiu ca va vedea ce am scris aici dar ce pot sa fac sad vreau si eu un ajutor nu vreau sa ma duc la un pshi sa imi renin ca nu sunt nebun sunt doar derutat si nu cred nimic din ce se intampla cred ca este un vis sad

Vam plictisit cu poezia mea sad dar ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Waw. Complicata poveste si dragostea la fel de complicata. Dupa parerea mea cred ca atunci cand inseli nu ar trebui sa mai existe o a 2-a sansa pentru ca nu se merita. Tu o iubesti si cred ca si ea te iubeste daca a zis ca vrea sa va impacati doar ca de vina este dorinta de nou. Avand in vedere ca probabil ai fost singurul ei prieten vroia sa cunoasca si alti baieti sa stie cum sunt si alte persoane. De iubit te iubeste dar poate totusi dragostea ei nu mai e la fel de mare mai ales ca a putut sa te insele. Incearca sa vorbesti sincer si deschis cu ea si intreab-o de ce te minte, de ce te insala si de ce se poarta asa. Intreab-o si puneti-va de acord asupra a ceea ce trebuie sa faceti pentru a fi totul bine si pentru a salva relatia pentru ca nu e vb de cateva luni sau 1-2 ani ci e vb de 6 ani. Sper ca te-am ajutat macar putin. Succes!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca tie iti place sa stai cu o tipa care te va insela e alegerea ta, ea face fel si fel de chestii fara sa stii tu si pe tine te vede ca un cui aruncat pe jos si insemni nimic pentru ea, deci ori esti barbat ori ramai femeie cu lacrimile in ochi cu gandul la nesimtita aia.

| georgiana_1403 a răspuns:

Atunci cred ca singura solutie ar fi sa o lasi sa-si vada de drumul ei si tu de al tau pentru ca ea pur si simplu isi bate joc. Nu are rost sa te injosesti pentru o fata si nici invers asa ca viata trebuie sa mearga inainte, iar tu trebuie sa ai puterea sa te ridici de la pamant si sa mergi mai departe. Numai bine!

| georgiana_1403 a răspuns:

Atunci cred ca singura solutie ar fi sa o lasi sa-si vada de drumul ei si tu de al tau pentru ca ea pur si simplu isi bate joc. Nu are rost sa te injosesti pentru o fata si nici o fata pentru un baiat asa ca viata trebuie sa mearga inainte, iar tu trebuie sa ai puterea sa te ridici de la pamant si sa mergi mai departe. Numai bine!

| georgiana_1403 a răspuns:

Atunci cred ca singura solutie ar fi sa o lasi sa-si vada de drumul ei si tu de al tau pentru ca ea pur si simplu isi bate joc. Nu are rost sa te injosesti pentru o fata si nici o fata pentru un baiat asa ca viata trebuie sa mearga inainte, iar tu trebuie sa ai puterea sa te ridici de la pamant si sa mergi mai departe.

| georgiana_1403 a răspuns:

Atunci cred ca singura solutie ar fi sa o lasi sa-si vada de drumul ei si tu de al tau pentru ca ea pur si simplu isi bate joc. Trebuie sa ai puterea sa te ridici de la pamant si sa mergi mai departe. Fi barbat.

| Papusik a răspuns:

Wow sunteti de 6 ani impreuna si acum vrea sa va despartiti?
E asa rece cu tinecrying.
Nu cred ca te mai iubestesad.
Imi pare raw ca trebuie sa-ti zic dar nu cred ca mai vrea sa fiti impreuna sad.

| ionutzul31 a răspuns:

Deci:
1.Eu zic sa te desparti de ea pentru ca in felul asta nu veti avea nici un viitor
2.M-a plictisit enorm "poezia" ta
3.Este Darth Vader, nu dark
Baftawinking

| Alexakos a răspuns:

Complicat... pentru ca am fost si eu intr-o faza aproape asemanatoare. eu spun sa o lasi pentru ca si eu cu fosta, am iubit-o mult, dar ea nu ma vroia mai pe la sfarsite mi-am dat si eu seama ca nu ma vrea si totusi o mai iubeam. oricat de mult am iubit-o crede-ma ca dupa un an cel mult o sa o uiti, daca nu si mai repede. asa ca chestia cu toata viata ai spus-o asupra supararii. si daca este adevarat ce spune mama ei sau a ta(nu am inteles a cui) atunci nu ai ce face. insa daca chiar ati avut relatie, atunci spun sa o lasi. asta bine inteles numa dacanu iti place sa te faca ce vrea ea. si crede-ma ca nu e bine deloc. si eupt ca am iubit-o am lasat-o sa ma faca ce vrea. crede-ma ca nu e bine. mai fa ca si cum nu iti mai pasa. s-ar putea, nu ca s-ar putea sigur o sa schimbe comportamentul."cee adica tie nu iti mai pasa de mine?" oricat de... infine. este tot o sa faca fata asta. si a mea oricat de pf cine sunt eu si alte cele cand a vazut ca nu-i mai dau atentie hop s-a intristat un pic si a inceput ca ce ca cum ca etc. asa ca, pur si simplu nu o mai baga in seama. nu are rost.

| bia0000 a răspuns:

Ti se pare greu acum sa te desparti de ea dar poate e cel mai bun lucru pentru tine; ea este foarte imatura si doreste sa experimenteze chestii de genul... timpul rezolva totul

| crucialmelody a răspuns:

Hey, there. Prima data, schimba-ti atitudinea asta cum ca nu mai poti fi cu nimeni niciodata. E gresita. Mai exista fete pe lumea asta. Ai devenit cam dependent de ea, ai pus suflet, simti ca nu poti trai fara ea, ca viata ta pe care ai cladit-o alaturi de ea s-a prabusit. Am fost si eu asa, in situatia aceasta si inca sunt. Incearca sa iti spui tie insuti ca nu ai nevoie de nimeni ca sa fi fericit, poti fi si singur si fericit. Din cate am citit eu, fata asta nu te merita. Si sa plangi la 20 de ani e un lucru care sugereaza sensibilitate crescuta. Ok, o iubesti, dar ea nu. Femeile sunt c**** in majoritatea relatiilor, nu toate. Repet, nu toate. Dar 100% incredere intr-un om nu poti sa ai. Fiecare are secretele lui, chiar daca sunt impreuna de 50 de ani, nu de 6 ani. Sfatul meu: Get over it. Nu te impaca cu ea. C'est la vie. Viata-i dura, fa-i fata, la 20 de ani esti barbat, nu trebuie sa incetezi sa mai traiesti din cauza unei fete...de 16 ani. Iti vei gasi o alta fata, apropiata de varsta ta, care sa te iubeasca si sa te respecte. Mie asa imi place sa cred ca pentru fiecare persoana exista o alta persoana perfect compatibila...acea persoana exista si se afla undeva in lume. Numai bine.

| alinpocris10 explică:

Am vorbit cu ea. Dar nu prea am ce pentru ca aseara a spus dupa ce vroiam o discutie cu ea serioasa. Sa ii uit telefonul id-ul tot. Dar crede ca il uit repede ca are altul. Ma suna aseara i-am dat mesaj sa se gandesca mai mult si vorbim azi. Dar stiu ca nu va mai fii ziua de azi si de maine in colo. Georgiana stiu sunt 6 ani sad

| alinpocris10 explică:

Din pacate mama ei straight face

| alinpocris10 explică:

IiConspire mersi de urare
ionutzul31 Dark Vader a fost porecla mea. si este ca am asm si cand am facut o criza la liceu m-am inegrit la fata ca am ramas fara aer si mi-a zis un coleg bai semeni cu darth vader dar tu esti mai negru decat ala si esti dark vader happy
Va multumesc tuturor happy

| alinpocris10 explică:

Am vorbit cu ea ia mi-a zis sa ne impacam dar. ca este sincera cu mine 80% si cand ajung la discutie despre ala imediat se schimba vb altfel sa terminam discutia etc

| bobby1990 a răspuns:

Pai...situatia ta e mai mult decat complicata. hai sa-ti zic o chestie: in mare parte stiu prin ce treci. nu pot sa zic ca te inteleg dar si eu sunt cu o fata si tot distanta e intre noi. faza e ca lucrurile intre mine si ea stau mai bine.neam certat si chestii de genu' dar tot impreuna suntem.DAR NICIODATA NU M-A MINTIT. chiar daca face vreo greseala ea imi zice. Sfatul meu pentru tine e sa incerci sa te detasezi de ea, sa fi mai indiferent.nu stii ce iti rezerva viitorul dar trebuie sa te gandesti si la binele tau. Daca nu mai poti fi cu ea atunci trebuie sa treci peste... e greu dar nu e imposibil. Chiar daca ii mai dai o sansa detasaza-te de ea. incearca sa te obisnuiesti fara ea stand cu ea. in felul asta o sa-ti fie mai usor. iesi cu prietenii, las-o pe ea sa isi faca griji pentru tine. pune-o pe aia sa treaca prin ce ai trecut si tu. daca s-a schimbat cu adevarat atunci va putea sa fie cu tine asa cum si tu poti sa fi cu ea dupa ce ti-a facut ceea ce ti-a facut.cat despre daca sa mai fi cu ea sau nu aici nu stiu. decizia asta tine doar de tine si cred ca nu te-ai simti bine daca cineva ar gandi in locul tau si tia spune ce sa faci. rew sa stii doar ca nu e de neinlocuit pana la urma.

| iiConspire a răspuns:

In primul rand la multi ani...si in legatura cu ce ai spus ea nu tea putut aprecia spune-i tot ce neai spus noua chiar acum pentru ca ea nu vede acum ca e gresit ce a facut dar stiu ca va vedea daca esti sincer in fata ei o strangi in brate si ii spui " te iubesc nu pot trai fara tine daca am gresit fac orice"iar dupa aceea totul depinde de ce soarta ai tu mult noroc happy

| puishor69 a răspuns:

Tl; dr aka too long didnt read
esti urat ba cu spume daca nu-ti poti gasi una din buc de 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-o dracu omule,i-ati alta,aia nu-i femeie,sincer vorbindtongue pai daca era femeia calumea nu te insela, te avea numa pe tine, da femeile is niste...ghinion ca te-o... asa de urat, dai papuci, vine alta mai bunawinking sallllll

| deani100 a răspuns:

Pe pagina asta am citit cat n-am citit eu 11 anilaughing