| Maria1678 a întrebat:

Buna! M-am îndrăgostit de un coleg de clasa. Nu stiu cum sa vorbesc cu el, sa ma bag in seama sa-i zic ce simt, nu are iubită. Sunt foarte timidă si nu am curajul să ma duc la el gen "ba Alex imi esti simpatic, ai vrea sa iesim?" Am 16 ani.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cere-i un pix.
Cere-i tema de la mate pe maine.
Intreaba-l a cata ora aveti fizica.
Intreaba-l orice legat de scoala si mereu pe el,ii vei atrage atentia.
Daca vezi ca-ti raspunde cu placere,continua,daca il vezi ca se aduna ca un arici si raspunde monosilabic,mai lasa-l,poate fi si el la fel de timid ca tine.
Priveste-l uneori,asa,pe ganduri si,cand te priveste si el,intoarce-ti privirea.
Nu apela la Instagram,e un cutit cu doua taisuri, nu-i vezi privirea, nu-i auzi tonul si poti interpreta gresit orice iti spune.
Totul live si foarte cuminte, inteleg ca esti timida, dar tu iti alegi momentele in care il intrebi sau ii vorbesti indiferent ce.
Mult noroc!♥

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu-i indicat sa-i declari tu dragostea, dar ii poti zambi, poti sa vorbesti cu ele in pauze despre teme sau despre ceva ce nu ai inteles.

| LordCristobal a răspuns:

Buna!
Încearcă să te bagi mai mult în seamă cu el.Nu îl luă chiar așa direct.
Vorbiți despre școală și vezi daca ai pasiuni comune cu el. Apoi poți să îi spui că îți place și să îi propui sa mergeți la o cafea în oraș.
Sau mai există o metodă care s-ar putea să meargă
Când eram în clasa a noua o fata m-a luat de mâini și mi-a spus o poezie.
Momentul a fost super romantic dar din cauza faptului că eram mai timid cu fetele nu am știut cum să reacționeze.
Încearcă și tu varianta cu poezia. Poate merge.
Sau improvizează un act care sa fie cat mai romantic. Vorbeste cu colegele tale, poate te ajuta sa creezi un moment magic.
Daca îți este drag băiatul baga-te pe el.

| Seba2013 a răspuns:

Nu-l deranja ca el acolo merge la scoala si sa invete. Ii strici cariera si viitorul. Mai bine stai in umbra deocamdata. Sau daca apari incearca sa il intaresti educativ, nu sa ii aduci pierzare. Insa nu cred ca acolo esti tu rolul principal(acolo alt organ se stimuleaza). El este scufundat cu profesorul lui in teme serioase, nu-l deranja.
Cine se pune in masina trebuie sa conduca. Iar cine merge la profesori sa invete. Eu din cauza voastra am mers de multe ori la privat. El vrea sa isi urmeze maestrul acolo, nu pe tine cu erosul tau. Pe tine te poate gasi afara, insa acolo taci.
Singura ta oportunitate este sa il pui pe profesor in mijlocul vostru. Asa va iubiti prin el. Va intaratati la fapte bune. Doar prin profesor vei putea ajunge la el. Daca vei merge direct il vei speria, pentru ca esti un animal in comparatie cu maestrul. Insa daca treci prin maestru, te va vedea domesticita.

Pentru oamenii care un constiinta patata cu fierul rosu.
Cand am spus ca trebuie sa interpui maestrul, m-am referit ca trebuie sa va uneasca acel obiectiv. Amandoi aveti un obiectiv acolo. Daca esti in stare ii dai un avant "in lucrurile acelea" care v-au unit(pentru ca este greu sa ai mijloace pentru a iubi) asa vrei trage cu tine si mijlocul si pe el. Atunci eu nu mai pot sa spun ca l-ai distras de la mijloc, ci doar ca v-a unit acel scop. Si asa in scopul acela educativ sa ramaneti tot timpul.

| LordCristobal a răspuns (pentru Seba2013):

Mai dar daca ii place de el merita sa încerce. Dragostea e un sentiment foarte frumos.
In schimb eu nu sunt de acord cu relațiile in liceu.
Consider că i relație mai buna îți faci la facultate sau la job.

| VoidEternal a răspuns (pentru Seba2013):

Nu e prea rarefiat aerul la tine la înălțimile alea amețitoare la care operezi tu?

Doar prin profesor vei putea ajunge la el? laughing)))) What in the name of Pythagora are you talking about?

Un sfat prietenesc, simte-te liber să-l ignori - ia-te pe tine, și pe ceilalti (dar mai ales pe tine), mai puțin în serios, viața e scurta și nimeni nu îi supraviețuiește.

| Ștefaniq a răspuns (pentru Seba2013):

Nu mai fi ciudat.

| Hammurabi a răspuns (pentru Seba2013):

Wow... de pe ce planetă ești, bunule samaritean?

| BasedTavian a răspuns:

Pai depinde și de baiat…. poți sa dai mai multe detalii?