| acadeauacusurprize a întrebat:

Sper sa cititi...M-am indragostit de un baiat de la clasa pararela de la inceputul scolii sunt genul mai timida un pic si chiar vroiam sa vb cu el dar nu am avut curajul i-am zambit mia zambit neam mai privit in ochii desi eu roseamlaughingeste prima oara cand ma indragostesc asa este chiar dragut genul meu am vb cu el pe mess de pe un alt id fara ca el sa stie ca eu sunt il am lla prietenii pe fb dar nu am vb cu el si sunt prietena cu varaul lui care este in clasa cu el happy... dar de curand am aflat ca el este de putin timp cu o fata de la el din clasa am simtit k nu mai are rost.
Nu vreau sa le stric relatia... dar ma simt ca si cum as fii murit...stiu ca sunt o fraiera iar constiinata imi spune "Iutal are iubita lasa-l in pace"
Ce sfaturi imi dati?big grin.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| SaKuRa_4139 a răspuns:

Deci si eu am patit asta...Probabil majoritatea fetelor o patesc.Eu si baiatul respectiv am fost impreuna o perioada, apoi ne'am despartit din cauza unei fete care ii tot dadea tarcoale cand era cu mine. Sfatul meu e sa astepti, daca te vei baga intre ei te vei simti groaznic (daca tii la el asa cum zici trebuie sa te gandesti ca fericirea lui e mai importanta decat ca el sa fie cu tine). Tot ce ai putea sa faci ar fi sa te duci la el in clasa ca sa "mai vorbesti cu varul lui" si sa vezi ce se intampla pe acolo. Sau sa incerci sa te apropii foarte mult de baiatul de care iti place pana veti deveni prieteni foarte buni pentru ca atunci vei intelege ce se intampla in capul lui si oricum daca el are prietena vei putea intotdeauna sa ai si tu "o bucatica" din el. (P.S. prietenii sunt mai importanti decat iubitele/iubitii si probabil daca se va intamla ceva tu oricum vei ramane alaturi de eldevil ) Sper ca te'am ajutat.:*

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Situatia ta acum...este ca si a mea
intotdeauna am cautat o cale sa ajung la el.dar sa nu imi folosesc cuvintele... dupa 2 ani de incercari am cam obosit sa tot fac asta.el icepand sa o placa pe o alta fata...si asa l-am piardut
dar cel mai bine e sa treci mai departe viata nu se opreste aici

| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey!
Nu te amagi. Nu stii tu sigur ca ramane cu fata aia pe viata, asa ca trebuie doar sa astepti daca tot il vrei asa mult. Nu ar fi bine sa te bagi intre ei pentru ca la randul tau nici tie nu ti-ar place.Nu?
Daca vezi la un moment dat ca relatia le merge.si le tot merge bine, eu-ti zic sa iti vezi de drum. Nu e capat de lume! Chiar daca nu ai dat de un alt baiat.stii vorba aia sunt inca 5 dupa colts.
Mult succes! :*:*

| Ioana_9117 a răspuns:

Asteapta sa se desparta de ea, ca pana la urma se vor desaprti o data si o data si incearca sa aflii prin intermediul varului lui(daca esti sigura ca poti avea incredere in el)daca acel baiat te place sau nu.incearca sa te apropii de el, sa stai mai mult cu varul lui astfel incat el sa te observe si poate te baga varul lui si pe tine in discutie cand vorbesc ei si asa va imprieteniti usor usor.si apoi totul vine de la sine.baftaaa multa:*

| FrumushykaTha a răspuns:

Off depinde ce relatie au ei pana la urma...au fost si eu aproximativ in situatia ta si la mine sa meritat fata aiai nu.l iubea delochappy ai putea sa vezi cum se inteleg si sa incerci sa te gandesti bine la ceace faci. pentru mine a fost bine sa fac asta suntem cei mai fericiti acum! fa ce crezi tu ca.i mai bine si cel mai important ai incredere in tine:*

| XXXAnoNiMaXXX a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Intai fii sigura ca are iubita. Daca esti sigura ca o iubeste atunci cel mai bine ar fi sa renunti...Dar daca nu o iubeste spune-i ce simti.Eu nu mai am nici o sansa baiatul de care imi place isi pune in fiecare zi statusul: Intro relatie extraordinara cu X

| 4Angëℓ4 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Sincer si eu sunt in situatia asta de la inceputul anului laughing.Am incercat mereu sa ascund asta si sa nu isi dea nimeni seama, si cred ca pana acum am reusit dar nu cred ca mai pot continua mult asta pentru ca stii cum e... simt ceva ce nu pot descrie in cuvinte.Chiar nu stiu nici eu ce sa fac.De cate ori il vad incep sa tremur ( si eu sunt f timida) si incerc sa ma ascund.Crede-ma,te inteleg perfect pentru ca stiu cum e.Nu e deloc ceva placut si de cate ori ii vad impreuna sau aud vorbindu-se despre ei, parca imi vine sa bufnesc in plans.
Eu pana acum l-am ignorat,m-am prefacut ca pentru mine nu conteaza dar nu mai pot crying. Nu stiu ce sa iti spun pentru ca suntem in aceeasi situatie.
Eu o sa continui sa sper ca poate, poate o sa fie ceva intre noi si asta iti doresc si tie. :* Dar la urma urmei nu s-au terminat baietii, avem noi de unde alege ( crying ce tot spun?! nu pot sa il uit ). :*love strucklove struck

| SoaDFanVali a răspuns:

Poi eu ti-as zice sa afli mai multe despre el inainte 'sa mori cand afli ca e cu alta fata'. Incearca sa mai dai ochii cu el si sa nu dai de inteles ca te simti rau pentru ca are prietena.Fi fermecatoarehappy si vezi cum reactioneaza:daca vrea sa stea cu tine din ce in ce mai mult inseamna ca te place. Sper ca te-am ajutat.big grin