| PityShaorma a întrebat:

M-am ras in zona pubiana si m-am iritat dar mam ras de forte multe ori prima data a fost in vara nu stiu cine mo pus sa o fac dar no...
Am folosit in ultimul timp spuma de ras ..creme si after shave dupa ras...nush ce sa mai fac ma manaanca foarte rau...
VA ROG ajutati-ma
SCUZATI CATEGORIA. poate nu e potrivita

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Baneocin Pudră după ce te epilezi și totul va fi ok.

| michelia a răspuns:

Ai sensibilitate mai mare in zona. Ar trebui sa gasesti alta solutie ( nu ras complet ci doar scurtat ).
Daca o s-o mai faci totusi, da-te cu unguent de la farmacie Fluocinolon N dupa ce te epilezi cu bic-ul sau cu crema, fara sa mai folosesti after shave care are alcool si irita.

| Nelamuritul a răspuns:

Esti foarte sensibil la piele mai bine radete din ce in ce mai putin, sau iai ceva crema anti mancarimi si iritatii.

| SoloPC a răspuns:

Nu mai radete o vreme lasa padurea sa creasca linistit! te-ai iritat ca te-ai ras cu bigu! si eu m-am iritat si l-am lasat sa creasca si nu am mai avut probleme!