| anonim_4396 a întrebat:

M-am sarutat cu fostul prieten cand am iesit, a fost bine pana cand a aflat ca mai facusem asta si cu un alt amic de al meu. Dupa mi-a spus sa uit ca nu a fost nimic.Eu cred ca mai tine la mine, dar cred ca orgoliul l-a facut sa zica asta.Ce sa fac? Cum sa imi dau seama daca el chiar mai tine sau nu? Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu cred ca gelozia, nu orgoliul. Sau poate crede ca pentru tine un sarut, nu inseamna asa de mult... Intreaba-l de ce s-a suparat si daca l-a deranjat cu ceva. Probabil inca mai tine la tine.

| EJxJtK a răspuns:

Intreaba-l ce simte pentru tine si sa vezi ce-ti raspunde.De vreme ce el este fostul prieten, si erai despartita de el, puteai sa saruti pe altcineva, spune-i ca nu a fost si nici nu este nimic intre tine si amicul tau(daca chiar nu este).
Daca esti mai sfioasa de genul tau, pune o prietena apropiata sa il intrebe si vezi ce se intampla. Explica-i ca nu are de ce sa fie gelos din cauza asta.
Sper ca te-am ajutat cat-de-cat.Mult succes! happy